Son Dakika Haberleri: Üreticilerin Markasını Koruyacak Yenilik

Üreticilerin Markasını Koruyacak Yenilik

6 yıl önce

Gaziantep'te girişimci bir firma, markayı koruyarak sahteciliğin önüne geçecek hologram etiket geliştirdi.

Üreticilerin Markasını Koruyacak Yenilik, System.String[]
Gaziantep'te girişimci bir firma, markayı koruyarak sahteciliğin önüne geçecek hologram etiket geliştirdi.

Gaziantep'te yerleşik firmadan yapılan açıklamaya göre, Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen "Holosack" hologram etiket uygulaması ile üreticilerin markasının korunacağı ve sahteciliğin önleneceği belirtildi.

Firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Mesut İşsever, geliştirilen teknik ile çuvallara hologram ve isteğe göre benzeri etiket uygulayarak ambalajda orijinalliği, Türkiye'nin ve dünyanın beğenisine sunduklarını kaydetti.

Ürünü pazarlayan ve tanıtan en önemli unsurlardan birinin ambalajın çekiciliği olduğunu aktaran İşsever, "Kötü niyetli, merdiven altı atölyelerde yapılamayacak teknikte geliştirilmiş olan bu ambalaj; sizi, markanızı ve ürününüzü para kadar değerli kılmak ve orijinal olduğunu bir kez daha kanıtlayarak tescillemek için düşünüldü" değerlendirmesinde bulundu.

Gerçekleştirdikleri yenilikle sahteciliğin de önüne geçileceğini ifade eden İşsever, ürünün kayıt dışı ile mücadelede de etkin rol oynayacağını savundu.

İşsever, etiketin patentini ve marka tescilini aldıklarını kaydetti.

Muhabir: Orhan Çiçek

Yayıncı: Sevil Çelik - GAZİANTEP"Korkuyorum" Diyen Fatih Portakal Hakkında Bir Suç Duyurusu Daha! Rusya'dan Türk Vatandaşlarına Vizesiz Seyahat Müjdesi

TSK'nın PKK'ya Yönelik Hava Operasyonu, Irak'ı Rahatsız Etti