Son Dakika Haberleri: Üreticiye 95 Kıl Keçisi Dağıtıldı

Üreticiye 95 Kıl Keçisi Dağıtıldı

6 yıl önce

Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından il genelinde tespit edilen 37 yetiştiriciye 3 aylık kıl keçisi dağıtımı yapıldı.

Üreticiye 95 Kıl Keçisi Dağıtıldı, System.String[]

Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından il genelinde tespit edilen 37 yetiştiriciye 3 aylık kıl keçisi dağıtımı yapıldı. 'Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi' kapsamında dağıtımı yapılan kıl keçileri hak sahiplerine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen tören ile teslim edildi. Törene Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ve yetiştiriciler katıldı.


Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Enver Aydın, 2009 yılında 40 ilde 5 yıl süre ile uygulanan proje kapsamında Muğla'da 2010-2013 yılları arasında 150 yetiştiriciye 160 teke dağıtımı yapıldığını açıkladı. Aydın, "Ege Bölgesinde Aydın, Muğla ve Burdur illerinde uygulanan proje kapsamında Muğla'da 2014 yılı için dağıtımı uygun görülen hayvan cinsi olarak en iyi ırk olarak Burdur Çavdır ilçesinde yürütülen damızlık değerlere sahip teke adayı kıl keçisi olduğu ortaya çıktı. Proje 3 yıl süre ile devam edecek. Bir adet oğlağın maliyeti 450 TL olup, bunun yüzde 25'lik bölümü olan 112,50 lirasını yetiştirici ödeyecek" dedi.


MUĞLA KÜÇÜKBÜŞ HAYVAN VARLIĞI


Muğla'da 250 bini keçi, 70 bini koyun olmak üzere toplam 320 bin küçükbaş havyan varlığı bulunduğu, küçükbaş havyan işletmeciliğinin 6 bin 500 aile işletmesi tarafından yapıldığı ve yaklaşık 26 bin kişinin geçimini sağladığı açıklandı. Proje ile 90 günlük olan kıl keçilerinin Muğla ortalamasına göre 15 kilo olan canlı sağırlıklarının 18,5 kiloya çıkarılması hedefleniyor. - MUĞLA

Haber Yayın Tarihi: 07.11.2014 10:07 Kaynak: İHAElon Musk, yeni oyuncağı Cybertruck ile sokaklarda görüntülendi
Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü Konya'daki fuhuş operasyonunun detayları ortaya çıktı: Kadınları borçlandırıp kendilerine çalıştırdılar