Ürgüp Belediyesi "1. Halk Buluşması" Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Ürgüp Belediyesi "1. Halk Buluşması" Toplantısı Yapıldı

19.01.2012 14:00
Ürgüp Belediyesi

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Hiçbir zaman diğer belediye başkanları gibi 'Ben yaptım oldu' demedim."

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Hiçbir zaman diğer belediye başkanları gibi 'Ben yaptım oldu' demedim. Hep 'Biz' dedim ve aldığımız kararları ortak akıl oluşturarak çıkardık" dedi.

Ürgüp Turgut Özal Kongre Salonunda gerçekleştirilen Ürgüp Belediyesi "1. Halk Buluşması" toplantısında, Başkan Yıldız, yetkililer ve vatandaşlarla bir araya gelerek, belediyenin faaliyetleri hakkında bilgi verip, vatandaşların taleplerini dinledi.

Toplantıda konuşan Yıldız, geçtiğimiz günlerde İstanbul'da vefat eden Ürgüplü Erol Toksöz ve KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı anarak Allah'tan rahmet diledi.

Göreve geldikleri günden bu tarafa vatandaşlara en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olduklarını belirten Yıldız, başkanlığı sürecince belediye hizmetlerini vatandaşlarla ortak hareket ederek yaptıklarını kaydetti.

Üç farklı partiden temsilcinin belediye encümeninde bulunduğunu, alınan karaların birçoğunun ortak akıl oluşturarak Ürgüp'ün menfaatleri doğrultusunda oy birliği ile alındığını ifade eden Yıldız, "Belediye encümenimizde 3 farklı partiden üye var. Ben hiç bir zaman diğer belediye başkanları gibi 'Ben yaptım oldu' demedim. Hep 'Biz' dedim ve aldığımız kararları ortak akıl oluşturarak çıkardık" dedi.

Ürgüp'ün başlıca sorunlarından biri olan içme suyu sorununu çözdüklerini, şehir şebekesinin yenilenmesine de 2012'nin Nisan ayında başlamayı planladıklarını belirten Yıldız, 700 gün sürecek içme suyu şehir şebekesi çalışmalarına paralel olarak doğalgaz borularının da döşenmesine başlanılacağını kaydetti.

Bu toplantıların amacının vatandaşın bilgileri idarecilerden doğrudan, birinci ağızdan öğrenmesi olduğunu dile getiren Yıldız, şöyle devam etti:

"Biz bu toplantıları yaparak vatandaşımızı bilgilendirmek istiyoruz. Ürgüplüler bizim yaptıklarımızı fısıltı gazetelerinden değil bizzat bizden duysun istiyoruz. Önümüzdeki süreçte doğalgaz konusunda ciddi adımlar atılacak. Avanos'tan Ürgüp'e 11 kilometrelik boru hattı çekilecek ve Nisan, Mayıs gibi de çalışmalara başlanacak. Ayrıca TOKİ için şu ana kadar bize 160 başvuru oldu. Biz burada aracı kurumuz. TOKİ ile vatandaşlar arasında köprü vazifesi görüyoruz. TOKİ'ye ayrılan alanın doğal sit alanı olmasından kaynaklanan bir gecikme oldu ama yeni düzenlemelerle önümüzdeki günlerde bununda kolaylık çözülerek inşaata başlanacak."

- NEVŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ürgüp Belediyesi '1. Halk Buluşması' Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı