URLA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ - Son Dakika

URLA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ

6 yıl önce

Urla Belediyesi'nce geleneksel olarak düzenlenen Urla Bağbozumu Şenlikleri, törenle başladı.

URLA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ, System.String[]

Urla Belediyesi'nce geleneksel olarak düzenlenen Urla Bağbozumu Şenlikleri, törenle başladı.


Urla Bağbozumu Şenlikleri'nin açılışı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kılınç, çevre ilçelerin belediye başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çiftçilerin katılımıyla düzenlenen kortej yürüyüşüyle yapıldı.


Jandarma Kavşağı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar faytonlar, traktörler, at arabalarının eşlik ettiği kortej yürüyüşü, renkli görüntülere sahne oldu.


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, yürüyüşün sonlandığı Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı açılış konuşmasında, bağbozumu şenliklerinin Urla'ya, İzmir'e ve çiftçilere hem bereket getirmesini hem de uluslararası tanınırlığa katkı sağlamasını diledi.


Urla Belediye Başkanı Uyar da bağbozumu şenliklerinin 2 bin 600 yıllık geçmişe sahip olmasına karşın Urla'da, bağcılık kültürünün neredeyse unutulmak üzere olduğunu belirterek, bu şenlikle bağcılık kültürünü yeniden canlandırmayı, yörede azalan tarım ve hayvancılığı desteklemeyi amaç edindiklerini ifade etti.


Açılış konuşmalarının ardından Urla'da yetiştirilen tarım mahsulleri ile küçük ve büyükbaş hayvanlara yönelik yarışmalar yapıldı ve geleneksel üzüm sıkma töreni yapılarak elde edilen şıra katılımcılara ikram edildi.

Açılış töreninde İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ile çocuk korosu ve anaokulu zeybek ekibi de gösteriler sundu.


Urla Bağbozumu Şenlikleri, 4 gün sürecek.

Haber Yayın Tarihi: 14.08.2014 05:41 Kaynak: AASon Dakika

5 yıllık evliliğini bitiren Uraz Kaygılaroğlu, fenomen Mehtap Algül ile aşk yaşamaya başladı
Kan donduran görüntü! Kucağına aldığı kediyi yerden yere vuran kişi kamerada 1 çocuk annesi sevgilisini öldüren şahıs olaydan iki gün sonra intihar etti

Son Dakika Haberleri