Urla'da Sualtı Zıpkınla Balık Avlama Yarışları Yapıldı - Son Dakika

Urla'da Sualtı Zıpkınla Balık Avlama Yarışları Yapıldı

07.09.2013 23:50
Urla'da Sualtı Zıpkınla Balık Avlama Yarışları Yapıldı, System.String[]

İzmir Büyük Şehir Belediyesi 9 Eylül kutlamaları kapsamında Zıpkınla Balık Avı Şampiyonası düzenledi.

İzmir Büyük Şehir Belediyesi 9 Eylül kutlamaları kapsamında Zıpkınla Balık Avı Şampiyonası düzenledi. İzmir'in düşmandan kurtuluşunun 91. Yıldönümünde çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

Urla İskele mahallesinde çok yoğun sporcu ve izleyicinin katıldığı Sualtı zıpkınla balık avı yarışması başladı. Yarışmalara İzmir merkez ve ilçelerden katılan 29 yarışmacı iskeleden yarışma bölgesine teknelerle gittiler. Yarışmacılar Urla adalarının açıklarında takımlar halinde kendilerine gösterilen yerlerde 3 saate yakın bir zaman içerisinde avlandılar.

YARIŞMA SONUNDA ÖDÜL ALANLAR;

Şampiyonada, Tire Sualtı Gençlik Spor Kulübü, takım olarak birinci oldu. Kulüpler sıralamasında, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ikinciliği, Didim Belediye Spor Kulübü de üçüncülüğü elde etti. Bireysel değerlendirmede ise Tire Sualtı Gençlik Spor Kulübü sporcusu Gökhan Kaşgül birinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ahmet Turuşlar ikinci, Didim Belediye Spor Kulübü sporcusu Murat İskenderoğlu üçüncü oldu.

Şampiyonada avlanan toplam 13 -14 kg balık Zübeyde hanım Huzurevine verildi. Yarışmaların sonunda İskele Meydanında yapılan ödül töreninde dereceye girenlere madalya ve hediyeleri verildi. Etkinlik konserle devam etti. Meydanda bulunanların memnuniyeti görülmeye değerdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Genel Sekreteri Kerem Ünal ; "İzmir'in kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında anlamlı bir organizasyon yaptığımıza inanıyorum. Yarışlarda tutulan balıkların tamamı 'Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi'ne' bağışlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu'na ve bize bu organizasyonda destek olan Urla Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz" Dedi. - İZMİR

Urla'da Sualtı Zıpkınla Balık Avlama Yarışları Yapıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Urla'da Sualtı Zıpkınla Balık Avlama Yarışları Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi