Son Dakika Haberleri: Urla'nın Kurtuluşu Çeşitli Etkinliklerle Devam Ediyor

Urla'nın Kurtuluşu Çeşitli Etkinliklerle Devam Ediyor

6 yıl önce

Urla'nın kurtuluş şenlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Urla'nın Kurtuluşu Çeşitli Etkinliklerle Devam Ediyor, System.String[]
Urla'nın kurtuluş şenlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Urla Belediyesi tarafından organize edilen ve 3 gün sürecek olan etkinliliklerin ikinci günü de coşkuyla geçti. Urlalı çocuklar önce geleneksel çocuk oyunlarıyla eğlenceli saatler yaşadı, sonra da Süheyl ve Behzat Uygur Şovla kahkahalara boğuldular.

Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi, günümüzde artan teknoloji yüzünden çocuklarımızın unutmaya yüz tuttuğu geleneksel oyunları yaşatmak için el ele verdi.

Dünyada her gün hareketsizlikten ve obeziteden kaynaklı ölümlerin çoğalması, çocukların ebeveynleriyle kaliteli zaman geçirmeleri ve küçük dünyalarında güzel anılar biriktirebilmeleri adına ortaya çıkılan projenin gönüllü eğitmenleri beden eğitimi öğretmeni Serap Özgül ve Urla Toprak Sahne Tiyatro oyuncuları oldu.

Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Feyza Karaosmanoğlu'nun da katıldığı etkinlikte yakan top, mendil kapmaca, ip atlama, çuval oyunu, 9 kremit gibi birbirinden eğlenceli oyunlar oynandı.

Gelen velilerin de samimi bir ortamda hem çocukları ile vakit geçirmeleri hem de günün telaşından bir nebze de olsa uzaklaşmaları sağlandı. Emekli matematik öğretmeni olan Feyza Karaosmanoğlu, miniklerin kas gelişimden, psikolojisine kadar faydalı olan geleneksel çocuk oyunlarına verdiği önemi dile getirdi. Günün ödülleri top kek, meyve suyu, katılım belgesi, kitap ayracı, topitop ve eğlenceli vakit geçirme idi.

Kurtuluş şenliklerinin ikinci gün konuğu Süheyl ve Behzat Uygur'du. Urla Cumhuriyet Meydanı'nda binlerce Urlalıyı kahkahaya boğan Uygur kardeşler eğlenceli bi interaktif şov gerçekleştirdiler.

Seyircilerin de oyunlara katılımıyla tam bir kahkaha tufanına dönen şovda Uygur kardeşler "Urla'da herkes çok samimi ve burada gerçekleştirdiğimiz gösteriler bir aile sıcaklığında geçiyor." sözleriyle duygularını ifade ettiler. Urla Sanat Sokağını'da gezip, antikacılarda asırlık eşyaları inceleyen Uygur kardeşler, Sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı ve kendilerini Urlalılarla buluşturduğu için urla belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu'na teşekkürlerini sundular.

Urla'nın kurtuluş günü olan 12 Eylül'de ise sahneyi Yeni Türkü devralacak. - İZMİR6 Büyükşehirde Yapılan Ankette Dikkat Çeken Sonuçlar Yeni Zelanda'da Mezarlıkta Görev Yapan Kadın Polisten Anlamlı Hareket Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan Müslümanlığa Yeşil Işık!