Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşı dökerek izledi - Son Dakika

Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşı dökerek izledi

25.09.2020 14:02

Tekirdağ'da ambarda çıkan yangında 700 saman balyası ile 25 ton buğdayı yanan çiftçi, ekiplerin çalışmalarını gözyaşları içinde izledi.

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde ambarda çıkan yangında 700 saman balyası ile 25 ton buğday yandı. Ambardaki ürünleri zarar gören çiftçi Şaban Elmas (72), itfaiyenin söndürme çalışmalarını gözyaşı dökerek izledi.

Malkara'nın kırsal Hacısungur Mahallesi'nde çiftçilik yapan Şaban Elmas'ın evinin karşısındaki ambarda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Saman balyalarının bulunduğu bölümde çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yan tarafta çuvalların içinde bulunan buğdaylara sıçradı.

Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşları dökerek izledi

Mahallelinin hortum ve kovalarla su dökerek müdahale ettiği yangın ihbarla gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. Kontrol altına alınan yangında yaklaşık 700 saman balyası ile 25 ton buğday yanarak kullanılmaz hale geldi.

Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşları dökerek izledi

"YANGIN NASIL ÇIKTI ANLAMADIM, ÇOK ÜZGÜNÜM"

Saman ve buğdayları küle dönünce büyük üzüntü yaşayan Şaban Elmas, yangının nasıl çıktığını anlamadığını belirterek, "Duman gördüm. Balyalarıma baktım hiçbir şey yoktu. Ama ne olduysa oldu birden alev aldı yangın çıktı. Nasıl çıktı anlamış değilim. Ambarımda yaklaşık 700 tane saman balyası vardı. Hepsi yandı. Ayrıca ambarımda 25 ton da yeni biçilmiş buğdayım vardı. Onlar da yandı. Ambardaki her şeyim yandı. Çok üzgünüm" dedi.

Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşı dökerek izledi

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşı dökerek izledi - Son Dakika

YORUMLAR (20)
  • Egeli: ben de tarımcıyım,bilirim.O yangın ,samanı,buğdayı değil,yüreğimizi,ciğerimizi yakar.Çok geçmiş olsun Amca. Cevap Yaz 17 0 Yayından Kaldır
  • ...: lütfen lütfen bu çiftçimize yardım eli uzatalım... ne olur iyi myürekli durumu iyi olan duyarlı insanlarımız yardım etsin... Cevap Yaz 30 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Gürcistan'da rehine krizi sürüyor! Yaşlı bir kadın serbest bırakıldı Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret