Son Dakika Haberleri: Avustralya Ekibi Central Coast Mariners, Usain Bolt ile Profesyonel Sözleşme İmzalamak İstiyor

Avustralya Ekibi Central Coast Mariners, Usain Bolt ile Profesyonel Sözleşme İmzalamak İstiyor

27 gün önce

Avustralya ekibi Central Coast Mariners, denemeye aldığı Usain Bolt ile sözleşme imzalamak isterken, futbol federasyonu da devreye girdi.

Futbolcu olmak için Avustralya ekibi Central Coast Mariners'ta denenmeye alınan Usain Bolt için futbol federasyonu da devreye girdi. Jamaikalı sporcuya yapılacak resmi sözleşme teklifine federasyonun, 2 milyon dolarlık katkıda bulunacağı öğrenildi.

Atletizmde kırılmadık rekor bırakmayan ve ardından futbolcu olmak için harekete geçen Usain Bolt, bir süredir Avustralya temsilcisi Central Coast Mariners'ta denenmeye alınmıştı. Buradaki ikinci maçında rakip fileleri 2 kez havalandıran Bolt'a kulübünün profesyonel sözleşme teklifinde bulunup bulunmayacağı merak ediliyordu.

MALTA EKİBİ VALLETTA'YI REDDETMİŞTİ

Jamaikalı sporcunun son talibinin Avrupa'dan olduğu bildirilmişti. Malta Ligi şampiyonu Valletta, 32 yaşındaki Bolt'a 2 yıllık sözleşme teklif etti. Ancak alınan bilgiye göre tecrübeli sporcunun bu teklifi kabul etmediği ve kendisine futbolcu olma fırsatını veren Central Coast'ta devam etmek istediği bildirildi.

HEDEF LİGİN DEĞERİNİ ARTIRMAK

Kulüple de bu konuda bir görüşme yapan Bolt için devreye Avustralya Futbol Federasyonu'nun da girdiği öne sürüldü. Federasyonun, Bolt'la yapılacak anlaşma için kulübe 2 milyon Dolar'lık bir yardımda bulunacağı ifade edildi. Federasyon da, ünlü sporcunun Avustralya'da kalması halinde lige olan ilginin her açıdan daha da artacağını düşünüyor. Bu arada FIFA 19 oyununu yapan EA Sports firması da, Bolt'un resmi sözleşme imzalaması halinde oyunda yer alacağını açıkladı.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


Gayrimenkul Satış ve Kiralamada TL ile Sözleşme Dönemi Resmen Başladı Kış Bakımı Yaptırmaya Hazırlanan Araç Sahiplerine Kötü Haber! Fiyatlar Yüzde 42 Zamlandı

Kadir Mısıroğlu'ndan Tartışma Yaratacak Sözler: Atatürk'ü Sevenler Ahmaktır