Uşak'ta devlet desteğiyle kurulan turizm tesisi hizmete açıldı - Son Dakika

Uşak'ta devlet desteğiyle kurulan turizm tesisi hizmete açıldı

23.09.2022 21:06

Uşak'ın Ulubey ilçesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) alınan hibe destekle kurulan 75 yataklı hotelin açılışı yapıldı.

Uşak'ın Ulubey ilçesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) alınan hibe destekle kurulan 75 yataklı hotelin açılışı yapıldı.

Uşak Valisi Turan Ergün, açılış töreninde yaptığı konuşmada, 2 milyon 348 bin liraya mal olan tesisin kuruluş maliyetinin yüzde 55'inin TKDK tarafından karşılandığını söyledi.

Tesisin ilçe turizmine katkı sağlayacağına işaret eden Vali Ergün, "Ulubey ilçesi Uşak'ın turizm anlamında ön plana çıkarılması ve tanıtılması gereken bir ilçesi. Hotelin buraya çok önemli hizmetler sunacağını ve aynı zamanda önemli bir eksiği de gidereceğini düşünüyorum." dedi.

Ergün, törenin ardından ilçedeki badem bahçelerini ziyaret etti ve üretim hakkında bilgi aldı.

Açılış ve ziyaretler sırasında Vali Ergün'e AK Parti Uşak milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş ile resmi kurum temsilcileri eşlik etti.

YORUMLAR
500
Sol Parti: Tekel Açılsın, Şirketler Kovulsun Sol Parti: Tekel Açılsın, Şirketler Kovulsun İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Savaş görevden alındı İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Savaş görevden alındı Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsası
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Uşak'ta devlet desteğiyle kurulan turizm tesisi hizmete açıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement