Uşak Üftade Ortaokulu Proje Olimpiyatında Dünya İkincisi Oldu - Son Dakika

Uşak Üftade Ortaokulu Proje Olimpiyatında Dünya İkincisi Oldu

20.05.2015 13:42
Uşak Üftade Ortaokulu Proje Olimpiyatında Dünya İkincisi Oldu, System.String[]

Uşak'taki Özel Üftade Ortaokulu, Romanya’nın başşehre Bükreş’te düzenlenen İnfomatrix Bilgisayar Proje Olimpiyatı'nda ikinci oldu.

Uşak'taki Özel Üftade Ortaokulu, Romanya’nın başşehre Bükreş’te düzenlenen İnfomatrix Bilgisayar Proje Olimpiyatı'nda ikinci oldu. 51 ülkeden öğrencilerin katıldığı olimpiyatta Burak Onur Kuşdemir, İsmail Yıldırım ve Mehmet Ceylan'dan oluşan Üftade takımı, "Lego Sumo Robot" kategorisinde gümüş madalya kazandı.

Başarılı öğrenciler, öğretmenlerine ve okul yöneticilerine, kendilerine böyle bir imkan sağladıkları için teşekkür etti. Proje öğretmenini ve öğrencileri tebrik eden Özel Üftade Ortaokulu Müdürü Cemalettin Baştuğ, "Okulumuzun iki yıldır uyguladığı Robot Tasarım Kulübü'nün öğrencilerimizin bilgi, başarı, üretkenlik, proje ve takım çalışmalarını destekleyen faaliyetleri, bu başarıyı kazanmamızı sağladı. Kulübün faaliyetleri, önümüzdeki yıllarda artarak ve gelişerek devam edecektir.” dedi.

Uşak Üftade Ortaokulu Proje Olimpiyatında Dünya İkincisi Oldu
Uşak Üftade Ortaokulu Proje Olimpiyatında Dünya İkincisi Oldu
Uşak Üftade Ortaokulu Proje Olimpiyatında Dünya İkincisi Oldu

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Uşak Üftade Ortaokulu Proje Olimpiyatında Dünya İkincisi Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Lig'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı