Uşaklı Sanayiciler, İTO ile İşbirliği Yaparak İhracatı Arttıracak - Son Dakika

Uşaklı Sanayiciler, İTO ile İşbirliği Yaparak İhracatı Arttıracak

02.01.2012 16:17
Uşaklı Sanayiciler, İTO ile İşbirliği Yaparak İhracatı Arttıracak, System.String[]

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) arasında, ihracatın arttırılması amacıyla "İhracata İlk Adım Programı (İİAP)" protokolü imzalandı.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) arasında, ihracatın arttırılması amacıyla "İhracata İlk Adım Programı (İİAP)" protokolü imzalandı. Bununla daha önce hiç veya düzenli ihracat yapmamış KOBİ'lerin, uluslararası pazarlara açılarak düzenli ihracatçı haline getirmek, ihracat planlaması ve pazarlaması bilincini geliştirmek amaçlanıyor.

İTO'nun, 2005 yılında Türk Odaları Geliştirme Programı kapsamında eşleştirildiği Madrid Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle hazırladığı İİAP'nin diğer odalar tarafından da uygulanabilmesi amacıyla yaptığı işbirliği çalışmalarına UTSO da katıldı. Uşak'ın ihracat potansiyelini arttırmaya ve bu amaçla dış ticaretle ilgili projelerde yer almaya devam ettiklerini belirten UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, firmaların rekabet güçlerini ancak dış pazarlara açılacak arttırabileceğini söyledi. Her konuda olduğu gibi uluslararası ticaret şekilleri ve kurallarının da değişime uğradığını vurgulayan Kuvvet, "Ağırlıklı olarak KOBİ'lerin yer aldığı ilimizde daha büyük ölçekli firmalara sahip olmanın kuralı, ihracat yaparak uluslararası piyasalarda güç olabilmekten geçiyor. Bu pazarların kuralları ise sürekli değişiyor. Biz de bu değişime ne kadar hızlı ayak uydurursak, ihracat piyasalarında o kadar başarı şansına sahip olabiliriz." dedi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Uşaklı Sanayiciler, İTO ile İşbirliği Yaparak İhracatı Arttıracak - Son Dakika


Son Dakika

Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Dolar 7,82 ile son iki haftanın en düşük seviyesini gördü Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Yasaklı saatlerde alkol satana 320 bin liraya kadar ceza kesilecek 13 yaşındaki oğlu öldürülen anne: Bıçak görmeye dayanamıyorum Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin