Son Dakika Haberleri: Uşaklı Sanayiciler, İTO ile İşbirliği Yaparak İhracatı Arttıracak

Uşaklı Sanayiciler, İTO ile İşbirliği Yaparak İhracatı Arttıracak

7 yıl önce

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) arasında, ihracatın arttırılması amacıyla "İhracata İlk Adım Programı (İİAP)" protokolü imzalandı.

Uşaklı Sanayiciler, İTO ile İşbirliği Yaparak İhracatı Arttıracak, System.String[]
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) arasında, ihracatın arttırılması amacıyla "İhracata İlk Adım Programı (İİAP)" protokolü imzalandı. Bununla daha önce hiç veya düzenli ihracat yapmamış KOBİ'lerin, uluslararası pazarlara açılarak düzenli ihracatçı haline getirmek, ihracat planlaması ve pazarlaması bilincini geliştirmek amaçlanıyor.

İTO'nun, 2005 yılında Türk Odaları Geliştirme Programı kapsamında eşleştirildiği Madrid Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle hazırladığı İİAP'nin diğer odalar tarafından da uygulanabilmesi amacıyla yaptığı işbirliği çalışmalarına UTSO da katıldı. Uşak'ın ihracat potansiyelini arttırmaya ve bu amaçla dış ticaretle ilgili projelerde yer almaya devam ettiklerini belirten UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, firmaların rekabet güçlerini ancak dış pazarlara açılacak arttırabileceğini söyledi. Her konuda olduğu gibi uluslararası ticaret şekilleri ve kurallarının da değişime uğradığını vurgulayan Kuvvet, "Ağırlıklı olarak KOBİ'lerin yer aldığı ilimizde daha büyük ölçekli firmalara sahip olmanın kuralı, ihracat yaparak uluslararası piyasalarda güç olabilmekten geçiyor. Bu pazarların kuralları ise sürekli değişiyor. Biz de bu değişime ne kadar hızlı ayak uydurursak, ihracat piyasalarında o kadar başarı şansına sahip olabiliriz." dedi.Acun Ilıcalı, Ünlü Oyuncu Serenay Sarıkaya'dan Gözlerini Alamadı! 'Canavar Kaya' Ürkütücü Şekliyle Görenleri Şaşırtıyor

Altın Kelebek Ödülleri'nde Ödül Alan Ali İhsan Varol'dan Acun Ilıcalı'ya Gönderme: Bizi Direkt Kovdular