Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kapatılan Kız Kulesi sahilini paylaşarak İBB'ye yüklendi - Son Dakika

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kapatılan Kız Kulesi sahilini paylaşarak İBB'ye yüklendi

Son Güncelleme: 06.06.2023 16:39

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İBB'nin çalışma amacıyla kapattığı Kız Kulesi sahil yolunun görüntülerini paylaştı. Türkmen, "3 ay önce İBB etrafını çevirdi, kapattı. Dünyada en çok fotoğrafı çekilen, paylaşımı yapılan çok değerli bir sosyal alan. Yaz geldi, bu tempoyla giderse yürüme ve bisiklet yolundan yaz boyu mahrum kalacak insanlarımız. Tüm siyasi mülahazaların üzerinde bir taleple yazıyorum, çünkü milletimizin mağduriyeti söz konusu." ifadelerini kullandı.

Türkiye ve dünyanın en popüler lokasyonlarından biri olan Kız Kulesi sahil yolu, uzun süredir İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışması nedeniyle kapatılmış durumda.

"DEFALARCA DEDİK AMA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK"

Birçok vatandaş konuyla ilgili şikayetlerini dile getirirken Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de İBB'nin çalışma amacıyla kapattığı Kız Kulesi sahil yolunun görüntülerini paylaştı. Duruma isyan eden Türkmen, şu ifadeleri kullandı: "Burası Kız Kulesi sahil yolu. 3 ay önce İBB etrafını çevirdi, kapattı. Durum bu! Defalarca gittik, 'Bu iş böyle 1-2 kişiyle yapılmaz, dünyanın en güzel manzaralı yürüme yollarından biri böyle metruk bırakılmaz.' dedik ama değişen bir şey yok.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kapatılan Kız Kulesi sahilini paylaşıp İBB'ye isyan etti

"BU ŞEKİLDE 1-2 KİŞİYLE İŞ YAPILMAZ"

Kuzguncuk Sahili 3 yıldır böyle, kapalı. Kaderi aynı olsun istemiyoruz! Burası Google istatistiklerine göre dünyada en çok fotoğrafı çekilen, paylaşımı yapılan çok değerli bir sosyal alan. Her gün yüzbinlerce insanımız ve artı çok sayıda yabancı turist geliyor. Halkımız için böylesine değerli yerlerde, bu şekilde 1-2 kişiyle iş yapılmaz, bekleme olmaz.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kapatılan Kız Kulesi sahilini paylaşıp İBB'ye isyan etti

"LÜTFEN GEREKENİ HIZLA YAPIN"

Yaz geldi, bu tempoyla giderse yürüme ve bisiklet yolundan yaz boyu mahrum kalacak insanlarımız. Tüm siyasi mülahazaların üzerinde bir taleple yazıyorum, çünkü milletimizin mağduriyeti söz konusu. Dünyanın en güzel manzaralı yürüyüş hatlarından birinde böyle iş olmaz, bu halka bu yapılmaz. Lütfen gerekeni hızla yapın."

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kapatılan Kız Kulesi sahilini paylaşıp İBB'ye isyan etti

Son Dakika Güncel Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kapatılan Kız Kulesi sahilini paylaşarak İBB'ye yüklendi - Son Dakika


Advertisement