Üst Geçidi Olmayan Yolda Çocuklar Tehlike Altında - Son Dakika

Üst Geçidi Olmayan Yolda Çocuklar Tehlike Altında

06.01.2012 11:34
Üst Geçidi Olmayan Yolda Çocuklar Tehlike Altında, System.String[]

Van'ın Başkale ilçesinde 3 okulun bulunduğu Van-Hakkari karayolunda üst veya alt geçidinin olmaması kazaya davetiye çıkarıyor.

Van'ın Başkale ilçesinde 3 okulun bulunduğu Van- Hakkari karayolunda üst veya alt geçidinin olmaması kazaya davetiye çıkarıyor.

Fatih İlköğretim Okulu, Yatılı Bölge İlköğretim Okulu ve Başkale İMBK Çok Programlı Lisesi'nde eğitim gören 3 bin 400 öğrenci, her gün ölüm tehlikesi yaşayarak okula gidip geliyor. Fatih İlköğretim Okulu Müdürü ve öğretmenleri, her gün okul çıkısında kazaların yaşanmaması için trafik polisi gibi araçları durdurarak minik öğrencileri karşıdan karşıya geçirirken, öğrenciler de sık sık kazaların meydana geldiği Van-Hakkari karayoluna üst geçit yapılmasını istiyor.

Her gün kaza korkusu yaşayarak okula giden öğrenciler, "Okula gidiş dönüşlerde sürekli kaza tehlikesi yaşıyoruz. Yolda aşırı hız yapan araçlardan oluşan trafik akışı arasından okulumuza gidiş dönüş yaparken her gün ölüm korkusu yaşıyoruz. Kazaların sıklıkla meydana geldiği yolda biz öğrenciler yaya olarak toplu geçiş yaparken katliam gibi bir trafik kazası meydana gelecek diye korkuyoruz. 3 bin 400 öğrencinin kullandığı tehlikeli okul yoluna bir üst geçit veya alt geçit yapılmasını istiyoruz" dedi. - VAN

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Üst Geçidi Olmayan Yolda Çocuklar Tehlike Altında - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama