USTA ÖĞRETİCİLER, KÖYLERİ GEZİP YAŞLI VE ENGELLİLERİN SAÇ KESİMİNİ YAPTI - Son Dakika

USTA ÖĞRETİCİLER, KÖYLERİ GEZİP YAŞLI VE ENGELLİLERİN SAÇ KESİMİNİ YAPTI

21.01.2023 11:41

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kuaförlük kurslarında usta öğreticilik yapan 8 erkek kuaför, köyleri gezerek yaşlı ve engellilerin saç kesimlerini yaptı.

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kuaförlük kurslarında usta öğreticilik yapan 8 erkek kuaför, köyleri gezerek yaşlı ve engellilerin saç kesimlerini yaptı.

Yüksekova Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki kuaförlük kursunun 8 usta öğreticisi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında köyleri gezdi. Yüksekova Milli Eğitim Şube Müdürü İskender Akdoğan ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kenan Canan'ın da eşlik ettiği ziyaret kapsamında usta öğreticiler, yaşlı, engelli ve soğuk kış günlerinde evlerinden çıkamayan kişilerin saçlarını kesip, sakal bakımlarını yaptı. Saç kesimleri yapılan kişiler, verilen hizmetten memnun olduklarını belirtirken, Yüksekova Milli Eğitim Şube Müdürü Akdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çalışmaları kapsamında mutlu bireyler için etkinliğin yapıldığını söyledi. Akdoğan, Her zaman, her yerde iyi bireyler yetiştirmek amacıyla bizler de burada bir etkinlik yaparak, 8 usta öğreticimizle, özellikle merkeze gelme imkanı olmayan ve hayvancılıkla uğraşan engelli ve yaşlı bireylerin saç bakımlarını yaptık dedi.

Köy sakinlerinden Sami Şen (56) ise 'Halk Eğitimi Merkezi'nin usta öğreticileri köyümüzde saçılarımızı kesip sakal bakımımızı yaptılar. İlk defa böyle bir hizmetle karşılaşıyoruz. Köyümüz İran sınırında hayvancılıkla uğraştığımız için acil bir durum olmadıkça ayrılamıyoruz. Yapılan etkinlikten ve hizmetten dolayı usta öğreticilere ve yetkililere teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Halk eğitim kursları beldedeki kadınlara gelir kapısı oldu Halk eğitim kursları beldedeki kadınlara gelir kapısı oldu İran'daki deprem Yüksekova'da da hissedildi İran'daki deprem Yüksekova'da da hissedildi Yüksekova'da Ramazan'ın 1'nci günü yoğun geçti Yüksekova'da Ramazan'ın 1'nci günü yoğun geçti

Son Dakika Güncel USTA ÖĞRETİCİLER, KÖYLERİ GEZİP YAŞLI VE ENGELLİLERİN SAÇ KESİMİNİ YAPTI - Son Dakika


Advertisement