Usta sanatçı Haldun Ergüvenç, yaşamını yitirdi - Son Dakika

Usta sanatçı Haldun Ergüvenç, yaşamını yitirdi

30.07.2019 21:25

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Haldun Ergüvenç, hayatını kaybetti. Oyuncu ve seslendirme sanatçısı olan Haldun Ergüvenç bir çok filmden aşina olduğumuz karakterlere sesiyle hayat verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Haldun Ergüvenç, hayatını kaybetti.Oyuncu ve seslendirme sanatçısı olan Haldun Ergüvenç bir çok filmden aşina olduğumuz karakterlere sesiyle hayat vermiştir. Haldun Ergüvenç'in cenazesi 1 Ağustos Perşembe saat 14:30'da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenecek törenin ardından Şişli Camii'nde kılınacak ikindi namazına müteakip Topkapı Kozlu Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.

"TÜRK TİYATROSU'NA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ"

Sanatçının vefat açıklamasını yapan İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği şu açıklamayı yaptı: Tiyatromuzun değerli ustalarından Haldun Ergüvenç ağabeyimizi kaybettik.Cenazesi 1 Ağustos Perşembe saat 14:30'da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenecek törenin ardından Şişli Camii'nde kılınacak ikindi namazına müteakip Topkapı Kozlu Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu'na başsağlığı dileriz.

HALDUN ERGÜVENÇ KİMDİR?

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı olan Haldun Ergüvenç,seslendirme sanatçısı Kemal Ergüvenç'in yeğenidir. Haldun Ergüvenç, Karılar Koğuşu ve Damga Erol Taş'ı, Minyeli Abdullah filminde ise Kadir Savun'u seslendirmişti.

Usta sanatçı Haldun Ergüvenç, yaşamını yitirdi

Son Dakika Magazin Usta sanatçı Haldun Ergüvenç, yaşamını yitirdi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (2)

Son Dakika

TCDD'nin itirazı üzerine Marmaray'da aktarma kaldırıldı Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı Messi, attığı golü Maradona'nın Newell's formasıyla kutlayarak efsaneyi andı Konya'da iki çocuk annesi Selver hemşire, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu