Son Dakika Haberleri: Bel Kemiği Kırılan Türker İnanoğlu Tedavi Altına Alındı

Bel Kemiği Kırılan Türker İnanoğlu Tedavi Altına Alındı

9 ay önce

Usta yapımcı ve yönetmen Türker İnanoğlu, yaz tatilini geçirmek için gittiği Bodrum'da talihsiz bir kaza geçirerek bel kemiğini kırdı. Kaza sonrası İstanbul'da tedavi altına alınan İnanoğlu, bugün taburcu edildi.

Yeşilçam'ın efsanevi filmlerinde imzası olan Türker İnanoğlu, yaz tatilini geçirmek için gittiği Bodrum'da üzücü bir olay yaşadı. İnanoğlu, evinin merdivenlerinden inerken dengesini kaybederek bel kemiğini kırdı. Yaşanan bu üzücü olay sonrası Türker İnanoğlu, Bodrum'dan İstanbul'a getirilerek tedavi altına alındı.

TABURCU EDİLDİ

İstanbul'a getirilerek Florence Nightingale Hastanesi'nde tedavi gören Türker İnanoğlu, tedaviye olumlu yanıt verdi. Kısa bir süre içinde kendisini toparlayan İnanoğlu'nun tedavisinin bittiği ve bugün taburcu olduğu öğrenildi.

TÜRKER İNANOĞLU KİMDİR?

1936 yılında Safranbolu'da doğan İnanoğlu, ilkokul eğitimini Safranbolu'da, orta ve lise eğitimini İstanbul'da yaptı. Yüksek öğrenimini Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nda yaparken, 1957 yılında yönetmen yardımcısı olarak sinema ile tanıştı. Ö.Lütfi Akat ve Nişan Hançer'e on bir filmde asistanlık yaptı. 1958 yılında "Senden Ayrı Yaşayamam" adlı filmle yönetmenliğe başladı.

Yeşilçam'da çeşitli yapımcılara dokuz adet film çektikten sonra 1959'da kendi şirketi Erler Film'i kurdu. Erler Film bünyesi içinde bugüne dek 40 yıldır 167 adet siyah-beyaz ve renkli sinema filmi çekti. Bunlardan 21 adedi Yunanistan, İtalya ve İran'la yapılan koprodüksiyon yapımlardır. Ayrıca ülkemizde uzun metraj ve belgesel çekimleri yapan Amerikan-Japon-Fransız-Alman yapımcıların yürütücü prodüktörlüğünü de yapmıştır. Erler Film ülkemizde şu anda halen faaliyet gösteren en eski film şirketidir. Türker İnanoğlu bugüne dek 66 adet uzun metraj sinema filmine yönetmen olarak imza atmıştır.


YORUMLAR


Gözaltına Alın Genç Kızın, Polisin Tacizine Uğradığı İddiasına AK Parti'den İlk Yorum Geldi Konsensus İstanbul İçin Yaptığı Son Anketi Açıkladı

ABD Başkan Yardımcısı Pence'den Erdoğan'a Gizli Telefon: S-400 Almayın