Vefat eden Tunç Başaran'ın kız kardeşinden yürek burkan açıklama: Ölmeden önce çiçek gibiyim demişti - Son Dakika

Vefat eden Tunç Başaran'ın kız kardeşinden yürek burkan açıklama: Ölmeden önce çiçek gibiyim demişti

19.12.2019 15:20

Tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında hayatını kaybeden usta yönetmen Tunç Başaran son yolculuğuna uğurlandı. Abisinin cenazesinde konuşan oyuncu Meriç Başaran, ünlü yönetmenin ölmeden 15 dakika önce "Çiçek gibiyim" dediğini anlattı.

'Uçurtmayı Vurmasınlar', 'Piano Piano Bacaksız' ve 'Abuzer Kadayıf' filmlerinin yönetmeni Tunç Başaran 81 yaşında solunum yetmezliği sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Başaran'ın cenaze namazı Karacaahmet Şakirin Camii'nde kılındı. Vasiyeti üzerine Balıkesir Bandırma'ya götürülen Başaran, 20 Aralık Cuma günü Haydar Çavuş Camii'nde cenaze namazının kılınmasının ardından defnedilecek. Oyuncu Meriç Başaran ise abisinin ölmeden önce söylediği son sözleri söyledi.

"ÇOK ÜZGÜNÜM, AKLIMIN KÖŞESİNDEN GEÇMEZDİ"

Cenaze törenine sinema sektöründe pek çok yönetmen ve oyuncu katıldı. Cenaze töreninde Uçurtmayı Vurmasınlar filminde İnci karakterini canlandıran başrol oyuncusu Nur Sürer de katıldı. Sürer, "Benim oyunculuk kariyerimde önemli bir kilometre taşı oldu. Onun mimarıdır Tunç. Oyuncusunu çok seven bir yönetmen. Uçurtmayı Vurmasınlar filminden sonra Piano Piano Bacaksız'da da çocuk bir oyuncuyla çalıştı. Çocuk oyuncu yönetme konusunda olağanüstü bir yönetmen. Çok üzgünüm. Aklımın köşesinden geçmezdi. İki üç gün önce filmde oynayanlardan Hale Akınlı'yı kaybettik. Eski filmlere bakıyorum artık hayatta olmayanlar var. Sinema için çok büyük bir kayıp. Çok önemli bir yönetmendi" dedi.

"ÖLMEDEN 15 DAKİKA ÖNCE 'ÇİÇEK GİBİYİM' DEMİŞTİ"

Kız kardeşi oyuncu Meriç Başaran ise, "Uzun zamandır kanser tedavisi görüyordu denildi. Böyle bir şey yok. Çocukken geçirdiği ağır bir zatürre vardı. Vücutta aşırı enfeksiyon vardı. Tunç Başaran istediği gibi yaşadı. Ölmeden 15 dakika önce doktor 'Nasılsın?' diye sorduğunda 'Çiçek gibiyim' dedi. 15 dakika sonra vücudu enfeksiyondan çok zayıf düştüğü için uykusunda kalpten gitti abim. 2.5 ay önce enfeksiyon teşhisi konuldu. Onu da zorla tedaviye götürdük. İstediği gibi oldu her şey" diye konuştu.

"YAPTIĞI İŞLERDE ÇOK BAŞARILI BİR YÖNETMENDİ"

Tiyatro sanatçısı Can Kolukısa da "Eğitimini almış, ne yapacağını bilen ve yaptığı işlerde çok başarılı bir yönetmendi. Başaran'ın hangi filmine baksanız. Türkiye'de ilk 20 arasında yer alması gerekir. Uçurtmayı Vurmasınlar'dan, Hadi Gel'e pek çok filmi var. Yeşilçam'ın en önemli yönetmenlerine asistanlık yaptı" dedi.

"YERİ PEK KOLAY DOLMAYACAK"

Cenazeye katılan oyuncu Gökhan Mete ise, "Ben Tunç'la çok çalıştım. Ben bu kadar rahat bir yönetmen tanımadım. Çok güzel bir çalışma sistemi vardı. Reklamcılar iki üç gün uğraşırlar. Tunç 1-2 saatte bitirirdi. Allah rahmet eylesin onun yeri pek kolay dolmayacak" dedi.Başaran cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine Bandırma'da defnedilmek üzere Bandırma'ya götürüldü.

Vefat eden Tunç Başaran'ın kız kardeşinden yürek burkan açıklama: Ölmeden önce çiçek gibiyim demişti
Son dakika: Usta yönetmen Tunç Başaran hayatını kaybetti
Vefat eden Tunç Başaran'ın kız kardeşinden yürek burkan açıklama: Ölmeden önce çiçek gibiyim demişti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Magazin Vefat eden Tunç Başaran'ın kız kardeşinden yürek burkan açıklama: Ölmeden önce çiçek gibiyim demişti - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Ibrahimovic, yüzünü kullandığı için video oyunu firmasına ateş püskürdü: Size kim izin verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir depreminin simge isimlerinden Ayda ile telefonda görüştü "Bir daha Haber Global'e gelmeyeceğim" diyen Muharrem İnce sözünü unuttu Denizlispor Teknik Direktörü Prosinecki görevinden istifa etti Eski Beşiktaşlı Boateng, model eşi Melissa Satta ile yollarını ayırdı Son Dakika: Eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi Yüzbinlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı