Ustalara Saygı Gecesi'nin Konuğu İdil Biret Oldu - Son Dakika

Ustalara Saygı Gecesi'nin Konuğu İdil Biret Oldu

27.01.2017 09:39
Ustalara Saygı Gecesi'nin Konuğu İdil Biret Oldu, System.String[]

Beşiktaş Belediyesi, bu yıl ilkini gerçekleştirdiği ‘Ustalara Saygı Gecesi’nde dünyaca ünlü piyanist İdil Biret’i konuk etti.

Beşiktaş Belediyesi, bu yıl ilkini gerçekleştirdiği 'Ustalara Saygı Gecesi'nde dünyaca ünlü piyanist İdil Biret'i konuk etti.

12 yıldır gelenekselleşmiş bir şekilde devam eden Ustalara Saygı etkinliklerinin ilki bu sene Fulya Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Beşiktaş Belediyesinin gerçekleştirdiği gecenin konuğu dünyaca ünlü piyanist İdil Biret oldu. Haliç Üniversitesi Korosu eşliğinde okunan İstiklal Marşı ile başlayan programda ünlü piyanist İdil Biret'in hayatını konu edinen belgesel gösterimi gerçekleştirildi. Belgesel gösteriminin ardından İdil Biret, hayatı ve piyanoya olan tutkusu hakkında sohbet etti. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, gazeteci, yazar ve eleştirmen Hayati Asılyazıcı ve İdil Biret'in katıldığı programın sunuculuğunu ise ekranların sevilen yüzü usta oyuncu Gülsen Tuncer yaptı.

"İdil Biret'in önünde saygıyla eğiliyorum"

Beşiktaş Belediyesinin sanata verdiği önemi vurgulayan Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Bugün Türkiye'nin en büyük bütçesine sahip Beşiktaş Belediyesinin kültür ve sanat bütçesini Türkiye'nin en iyi sanatçıları yönetiyorlar. Dolayısıyla kültür ve sanata dair yetkimizi sanatın içinden olan Devlet Opera Balesinden, Devlet Tiyatrosundan, sinemadan birçok sanatçının olduğu bir büyük sanat kurulu ile yönetiyoruz 2 senedir. Bu doğrultuda onların kararlarına uymaya çalışıyoruz biz de. Ben de İdil Biret hanımefendinin saygıyla önünde eğiliyorum. Ustalara Saygı programının en anlamlı konuklarından birisi oldunuz, teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

Ustalara Saygı Gecesi'nin Konuğu İdil Biret Oldu
Ustalara Saygı Gecesi'nin Konuğu İdil Biret Oldu
Ustalara Saygı Gecesi'nin Konuğu İdil Biret Oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ustalara Saygı Gecesi'nin Konuğu İdil Biret Oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Talisca'nın Çin'den ayrılmak istemesinde sevgilisiyle arasının bozulması etkili oldu Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı