Ustasından Etkilendi Müslüman Oldu - Son Dakika

Ustasından Etkilendi Müslüman Oldu

18.01.2012 16:28
Ustasından Etkilendi Müslüman Oldu, System.String[]

İzmir'de bir lokantada aşçılık yapana Çinli Aui Juhain, ustası Seydi Ayiş'ten etkilenerek müslüman oldu.

İzmir'de bir lokantada aşçılık yapana Çinli Aui Juhain, ustası Seydi Ayiş'ten etkilenerek müslüman oldu. Türkiye'ye 11 yıl önce gelen ve geçen günlerde de sünnet olan Juhain, kendine Abdullah Ay ismini seçti. Daha önce Budist olan Juhain, şimdi dua ediyor, namaz kılıyor, dini sohbetleri de kaçırmamaya çalışıyor.

Çalıştığı Çin lokantasının işletme müdürü olan Coşkun Işık, Aui Juhain durumu anlatınca şaşırdığını belirterek, "Önce bir din adımıyla görüştük, sünnet olması gerektiğini söyledi. Bir hastaneye giderek yaptırdık. Ardından camiye giderek müslüman olmanın şartlarını yerine getirdi. Çok huzurlu olduğunu söylüyor. Böyle bir olaya aracılık ettiğimiz için biz de mutluyuz." dedi. Juhain de yeni ismi Abdullah ile farklı bir hayata atıldığını, İslam dinini seçerek doğru yolu bulduğunu belirtiyor. Abdullah Ay, başaşçı Seydi Ayiş'i namaz kılarken, oruç tutarken, dua ederken gördükçe İslam'ı merak ettiğini söyledi. İki yıldır araştırdığını, boş zamanlarında internetten araştırmalar yaptığını belirterek, "Ustam Seydi Ayiş'ten çok etkilendim. Ona sürekli sorular soruyordum. Dini görevlerini yerine getirirken yaptığı her hareketinin manası soruyordum. Son derece mantıklı cevaplar aldım. Son olarak iki ay önce müslüman olmaya karar verdim. Çin'de yaşayan eşim ve iki çocuğuma da bu konuyu anlatacağım. Doğru yolu bulduğumu düşünüyorum." şeklinde konuştu. İşleri sakin olduğu zamanlarda ustasıyla cuma namazlarını da kaçırmadığını söyleyen Abdullah, oruç tutmayı çok istediğini sözlerine ekledi.

Ustasından Etkilendi Müslüman Oldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Ustasından Etkilendi Müslüman Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Son dakika! Azerbaycan, Ermenistan'a ait 2 Su-25 savaş uçağını düşürdü Bakan Koca duyurdu: Düzce'de vaka artışı yüzde 99 seviyesine ulaştı 5 erkek öğrenciye cinsel istismarla suçlanan ücretli öğretmene 52 yıl 5 ay hapis Vaka sayısının yüzde 84 arttığı Bursa'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Vali Bilim Kurulu'nu işaret etti ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Antalyaspor'da Tamer Tuna dönemi sona erdi Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı