Üsteğmen Karaağaç, Erzincan'da Toprağa Verildi - Son Dakika

Üsteğmen Karaağaç, Erzincan'da Toprağa Verildi

13.02.2013 15:22
Üsteğmen Karaağaç, Erzincan'da Toprağa Verildi, System.String[]

Diyarbakır Askeri Kabul Toplama Merkezi'nde beylik tabancasıyla canına kıydığı iddia edilen Erzincanlı Piyade Üsteğmen Yaşar Karaağaç'ın(29) cenazesi Erzincan Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından merkeze bağlı Günbağı köyünde defnedildi.

Diyarbakır Askeri Kabul Toplama Merkezi'nde beylik tabancasıyla canına kıydığı iddia edilen Erzincanlı Piyade Üsteğmen Yaşar Karaağaç'ın(29) cenazesi Erzincan Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından merkeze bağlı Günbağı köyünde defnedildi.

Yaklaşık 4 yıldır Diyarbakır Hani'de görev yapan Erzincanlı Piyade Üsteğmen Yaşar Karaağaç'ın, izin için geldiği memleketinden dönerken teslim olduğu Diyarbakır Askeri Kabul Toplama Merkezi'nde beylik tabancasıyla canına kıydığı iddia edildi. Üsteğmen Yaşar Karaağaç'ın, ölümü yakınlarını yasa boğdu. Memleketinde hafta sonunu geçiren üsteğmenden haber alamayan ailesi birliğini arayarak oğullarından haber alamadıklarını söyledi. Bunun üzerine birliğinden kabul toplama merkezi ile yapılan görüşmenin neticesinde üsteğmen Karağaç'ın kaldığı odasına başından vurulmuş olarak bulunduğu ortaya çıktı.

Üsteğmen Yaşar Karaağaç için Erzincan Cumhuriyet Mahallesi Cemevi'nde düzenlenen askeri törenle cenazesi buraya getirildi. Yakınları ve sevenlerinin yanı sıra törene katılan AK Parti Milletvekili Sebahattin Karakelle, CHP Milletvekili Dr. Muharrem Işık, Vali yardımcıları ile Askeri erkan şehidi son yolculuğuna uğurladı.

Oğlunun ölümü ile sarsılan acılı baba Davut Karaağaç (65) Milletvekili Sebahattin Karakelle'ye, "Beni değil çevresindeki bütün insanlara yüzü gülerdi. Hiç kimseye en ufak bir şeyi olmamıştır." diye konuştu.

Cenaze töreninin ardından acılı babanın arkasından çaresiz bakışları arasında askerlerin selamı ile son yolculuğuna uğurlanan Üsteğmen Yaşar Karaağaç, Erzincan merkeze 24 kilometre uzaklıktaki Günbağı Köyü'ne defnedildi.

Karaağaç'ın ölümü ile ilgili konuşan CHP Milletvekili Muharrem Işık, "Bu işler gerçekten canımızı sıkmaya başladı. Bu gençler kolay yetişmiyor. Ama böyle bir noktaya gelip te canlarına kıymaları ve diğer soru işaretleri iyice kafamızı bulandırıyor." dedi.

Üsteğmen Karaağaç, Erzincan'da Toprağa Verildi

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Üsteğmen Karaağaç, Erzincan'da Toprağa Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı 08:21 Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı Ahu Yağtu, meslektaşı Hande Subaşı'nın eski eşi Can Tursan ile görüntülendi 07:38 Ahu Yağtu, meslektaşı Hande Subaşı'nın eski eşi Can Tursan ile görüntülendi Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD iş dünyasına seslendi: Biden ile tam bir mutabakat içindeyiz 04:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD iş dünyasına seslendi: Biden ile tam bir mutabakat içindeyiz
Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı 22:25 ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi
TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı Meydanda kavga etmek için buluştular! Kadınlar, binlerce insanın önünde yasak aşk yüzünden saç baş birbirlerine girdiler 18:50 Meydanda kavga etmek için buluştular! Kadınlar, binlerce insanın önünde yasak aşk yüzünden saç baş birbirlerine girdiler
Advertisement