Üstün Zekâlı, Potansiyeli Yüksek Çocuklar Üniversitede! - Son Dakika

Üstün Zekâlı, Potansiyeli Yüksek Çocuklar Üniversitede!

07.09.2012 16:58
Üstün Zekâlı, Potansiyeli Yüksek Çocuklar Üniversitede!, System.String[]

Potansiyeli yüksek çocuklar üniversitelerde hafta sonu programları ile zekâ ve yeteneklerini destekleyecek

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı, Doğuş Üniversitesi ve Üstün Zekâlılar Eğitim Merkezi işbirliği ile birçok ülkede 'potansiyeli yüksek' çocuklar için uygulanan kış okulu uzman eğitimci kadrosu ile 15 Eylül itibarıyla başlıyor.

Tüm Dünya'da potansiyeli yüksek çocuklara uygulanan programlara baktığımızda kış okullarının çok büyük öneme sahip olduğunu görürüz. Hafta sonu tatillerini etkili ve verimli geçirmek isteyen potansiyeli yüksek çocuklar, hafta sonu programlarıyla, ilgi alanlarını desteklemekte zekâ ve yetenek alanlarını geliştirmektedirler. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı, Doğuş Üniversitesi ve Üstün Zekâlılar Eğitim Merkezi birçok ülkede 'potansiyeli yüksek' çocuklar için uygulanan eğitim modellerini, uzman eğitimci kadrosu ile gerçekleştiriyor.

15 Eylül'de başlayıp Haziran ayına kadar sürecek olan hafta sonu eğitim programı içerisinde toplamda 13 farklı ders seçeneği öğrencilere sunuluyor.

Program potansiyeli yüksek çocukların seviyelerine uygun olarak hazırlanıyor ve dersler iki ayrı dönem olarak öğrencilere sunuluyor. Birinci dönem derslerini Akıl Oyunları, Teorik Fizik, MATLAB, Felsefe, Üretken Düşünce, Web Tasarımı oluştururken ikinci dönem derslerini Astronomi, Go, Liderlik, Robotik, Kriminoloji ve MATLAB oluşturuyor.

Eğitimlerde her ders üç seviyede işleniyor. Başlangıç seviyesini eğitimlerimize ilk defa katılan çocuklar oluştururken diğer iki seviye öğrencinin var olan hazır bulunuşluluk düzeyi ve gelişimine göre farklılaşıyor.

Eğitim Avrupa Yakası'ndan katılacaklar için; her hafta Cumartesi günü 10.00-14.30 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü'nde gerçekleştirilecek. Anadolu Yakası'ndan katılacaklar için; her hafta Pazar günü 10.00-14.30 saatleri arasında Doğuş Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

Aylık ücret: 497TL

Üstün Zekâlı, Potansiyeli Yüksek Çocuklar Üniversitede!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Üstün Zekâlı, Potansiyeli Yüksek Çocuklar Üniversitede! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki koronavirüs toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı İki kardeşin ürettiği kilitli pizza kutusuna salgında yoğun ilgi: 70 il ve 5 ülkeye satıyorlar