Utah'daki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 16'ya Yükseldi - Son Dakika

Utah'daki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 16'ya Yükseldi

16.09.2015 15:02
Utah'daki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 16'ya Yükseldi, System.String[]

ABD’nin Utah eyaletinde meydana gelen sel baskınında hayatını kaybedenlerin sayısı 16'ya yükseldi.

ABD’nin Utah eyaletinde meydana gelen sel baskınında hayatını kaybedenlerin sayısı 16'ya yükseldi.

Polis, 12 kişinin, Utah’ın Hildale ile Arizona’nın Colorado City sınırında etkili olan selde aracı içinde sürüklenerek hayatını kaybedenler olduğunu açıkladı. Diğer 4 kişi gezmek için gittikleri Zion Milli Parkı'nda hayatını kaybedenler. Sel sırasında kaybolan üç kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Yerel basına konuşan Hildale Belediye Başkanı Phillip Barlow, "Bu Allah'tan gelen bir şey. Kontrol edebileceğimiz bir şey değil... Çok hızlı oldu ifadesini kullandı."

Twitter üzerinden açıklama yapan Vali Vekili Spencer Cox, "Eyaletimizi için diğer bir trajedi." ifadesini kullandı.

Yetkililer, selden etkilenen alanda yaşayanlara sularını kaynatarak içme uyarısı yaptı. Şehirde yüzlerce gönüllü kayıp bir kişinin aramasına katıldı. Amerikan Milli Muhafızları sel sonrası temizleme çalışmaları için yardıma çağrıldı.

Yaklaşık 3 bin kişinin yaşadığı Hildale şehri, Mormon tarikatının çok eşliliği savunan radikal bir kilisesine de ev sahipliği yapıyor.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Dünya Utah'daki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 16'ya Yükseldi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Erkan Petekkaya'nın Alzheimer hastalığıyla mücadele eden annesi hayatını kaybetti İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici