Utanç Müzesi Açıldı - Son Dakika

Utanç Müzesi Açıldı

12.09.2014 20:41
Utanç Müzesi Açıldı, System.String[]

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin bu yıl beşinci kez ev sahipliği yapacağı Utanç Müzesi’nin açılışı yapıldı.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin bu yıl beşinci kez ev sahipliği yapacağı Utanç Müzesi’nin açılışı yapıldı. ABD Büyükelçiliği’ne siyah çelenk bırakılmasıyla açılan müzede, bu yıl ilk kez öldürülen gazeteci Abdi İpekçi’nin kanlı giysileri, Mahir Çayan’ın kazağı ve müzisyen Ahmet Kaya’nın eşyaları yer alıyor.

Devrimci 78’liler Federasyonu tarafından açılacak olan müze için ilk olarak Kızılay’da toplanıldı. Kızılay’da toplanan grup, müzenin bulunduğu Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’ne yürüdü. Müze önüne gelen grup, daha sonra ABD Büyükelçiliği önüne çelenk bırakmak istedi. Polis ekipleri ile görüşen gruptan birkaç kişi ABD Büyükelçiliği siyah çelenk bıraktı. Grup, ardından Çağdaş Sanatlar Merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

Saat 19.30’da yapılan müze açılışına Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve çok sayıda vatandaş katıldı. Müze açılışı öncesi 1980 darbesinde hayatını kaybedenler için saygı duruşu yapıldı.

Bu yılki sloganı 'Özgürlük ve Umut Hala Ayakta' olan sergide, 12 Eylül dönemine ilişkin ‘İşkence Aletleri’, ‘ Mamak Mektupları’, ‘Yasaklanmış Kitap ve Yayınlar’ bölümlerinin yanı sıra Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın ölüme yürüdükleri idam sehpası da yer alıyor. Müzede fotoğraf sergilerinin yanı sıra film gösterimi ve paneller de düzenlenecek. Gezi Parkı eylemlerine ilişkin fotoğrafların yer aldığı müze 23 Eylül tarihine kadar gezilebilecek.

Utanç Müzesi Açıldı
Utanç Müzesi Açıldı
Utanç Müzesi Açıldı
Utanç Müzesi Açıldı
Utanç Müzesi Açıldı
Utanç Müzesi Açıldı
Utanç Müzesi Açıldı
Utanç Müzesi Açıldı
Utanç Müzesi Açıldı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Utanç Müzesi Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Ada basınından İngiltere'yi sarsan iddia: Boris Johnson ülkeyi WhatsApp'la mı yönetiyor? Eşi Gökhan Çıra'nın kendisini aldattığı ileri sürülen Melisa Emirbayer'e şiddet uyguladığı söylenen Selin Ciğerci gözyaşlarına boğuldu Hastanede taşkınlık çıkardı! Kendisine müdahale eden görevlinin parmağını ısırarak kopardı Domuz bağıyla vahişçe öldürülmüştü! Yaşlı kadının katil zanlıları dayı-yeğen çıktı Arınç'tan çok konuşulacak Çakıcı yorumu: Bu tehdit Kılıçdaroğlu'na değil demokrasiye yapılmıştır Defin işlemlerini gerçekleştiren mezar kazıcıları deneyimlerini anlattı: En çok çocuk cenazelerinde zorlanıyoruz Demet Akalın ve Deniz Seki'nin yıllardır devam eden dostluğu bitti 55 ili ilgilendiren 145 yıllık rüya gerçek oluyor! Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda sona doğru