Utanç Müzesi, Nilüfer'de - Son Dakika

Utanç Müzesi, Nilüfer'de

09.12.2013 18:20
Utanç Müzesi, Nilüfer'de, System.String[]

Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından uzun yıllar süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan 12 Eylül Utanç Müzesi, kapılarını Nilüfer'de açıyor.

Devrimci 78’liler Federasyonu tarafından uzun yıllar süren çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkan “12 Eylül Utanç Müzesi” kapılarını Nilüfer’de açıyor.

Türk Siyasi Tarihi’nde utanç olarak nitelendirilen 12 Eylül askeri darbe dönemini aktaran “12 Eylül Utanç Müzesi” Ankara, Istanbul ve Antalya’dan sonra Bursa Nilüfer’de açılıyor.

Fotoğraflar, gazete kupürleri, işkence aletleri, idam edilenlerin son mektupları ve kişisel eşyaları Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi’nde sergilenecek.

Devrimci 78’liler Federasyonu tarafından uzun yıllar süren çalışmaların sonucunda ortaya çıkan “Utanç Müzesi” Insan Hakları Haftası kapsamında 13 Aralık Cuma saat 19.00’da kapılarını açacak.

Yakın geçmişe ışık tutan “Utanç Müzesi”nde Mahir Çayan’a kazağın yanı sıra “Gezi Direnişi” için de özel bir bölüm ayrılacak. “12 Eylül Utanç Müzesi” 13-22 Aralık tarihleri arasında Nazım Hikmet Kültürevi’nde ziyaret edilebilecek.

Utanç Müzesi, Nilüfer'de
Utanç Müzesi, Nilüfer'de

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Utanç Müzesi, Nilüfer'de - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti Türk bilim insanları keçi sütünün içindeki bir maddenin koronavirüse karşı etkili olduğunu tespit etti Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var Bir kentimiz kara teslim! 58 köy yolu ulaşıma kapandı İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada Oyuncu Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti Son Dakika! İngiltere, Pfizer-Biontech ortak çalışmasıyla yapılan koronavirüs aşısının kullanımını onayladı