UYAP Vatandaş Portal ve Avukat Portal, Danıştay dosyalarını da kapsayacak - Son Dakika

UYAP Vatandaş Portal ve Avukat Portal, Danıştay dosyalarını da kapsayacak

18.01.2022 20:47
UYAP Vatandaş Portal ve Avukat Portal, Danıştay dosyalarını da kapsayacak

Adalet Bakanlığı, UYAP Vatandaş Portal ve Avukat Portal sistemlerinin, Danıştay dosyalarını da kapsayacak şekilde güncellendiğini duyurdu.

Yargı Reformu Strateji Belgesinde yer alan "Güven veren ve erişilebilir adalet" ile İnsan Hakları Eylem Planındaki "Adalete erişimin güçlendirilmesi" hedefleri kapsamında UYAP portallarının etkinliğinin ve kapsamının genişletilmesine devam edildi.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü UYAP Avukat ve UYAP Vatandaşlar portalları üzerinden yeni bir güncelleme yaptı. Buna göre, "UYAP Vatandaş Portal" ve "UYAP Avukat Portal" üzerinden ilk derece mahkemesi olarak Danıştay'a dava açılabilecek. Ayrıca Danıştay Dava Daireleri Kurulları ve Dava Dairelerinde bulunan dava dosyaları incelenebilecek, Danıştay'daki dava dosyalarına evrak sunulabilecek. Harç ve posta gideri gibi ödemeler de uygulamalardan yapılabilecek.

YORUMLAR
500
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 'mahkumların parasıyla yatırım' haberlerini yalanladı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 'mahkumların parasıyla yatırım' haberlerini yalanladı CHP'li Tutdere: 'Kolluk da Dahil Herkesin Hukuka, Kanunlara ve Nizamlara Uygun Davranmasını Talep Ediyoruz' CHP'li Tutdere: 'Kolluk da Dahil Herkesin Hukuka, Kanunlara ve Nizamlara Uygun Davranmasını Talep Ediyoruz' Anne Oskay: 'Kızımın kanı yerde kalmadı' Anne Oskay: 'Kızımın kanı yerde kalmadı'
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel UYAP Vatandaş Portal ve Avukat Portal, Danıştay dosyalarını da kapsayacak - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement