Uyarılara kulak asmayan Rus turistler, Antalya'da denize girdi - Son Dakika

Uyarılara kulak asmayan Rus turistler, Antalya'da denize girdi

2 ay önce

Antalya Valiliğinin saat verip kırmızı uyarıda bulunduğu anlarda Rus turistler Konyaaltı Sahili'nde dalgalar arasında deniz keyfi yaptı.

Kırmızı kod uyarısı yapılan Antalya'da uyarılara aldırış etmeyen Rus turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde oluşan yaklaşık 2 metrelik dev dalgalara aldırmadan yüzüp adeta ölüme meydan okudu.

TURİSTLER SAHİLE GİTTİ

Meteorolojinin aşırı yağış beklentisi nedeniyle ilk kez "kırmızı" uyarıda bulunduğu Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde de dev dalgalar meydana geldi.

DALGALAR ARASINDA YÜZDÜLER

Hafif yağışa rağmen Antalyalılar ve yabancı misafirler sahilden vazgeçemedi. Havanın 14, deniz suyu sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü Antalya'da denize giren vatandaşlar dahi oldu. Yaklaşık 2 metre yüksekliği bulan dalgalar arasında Rus uyruklu aile çocuklarıyla deniz keyfi yaptı.

VALİLİK SAAT VERDİ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Meteoroloji'nin 'kırmızı uyarı' verdiği Antalya için açıklamalarda bulundu. Karaloğlu, "Esas beklentimiz bu gece saat 18.00'den sonra ve özellikle gece yarısı olacağı yönünde" dedi.

OKULLAR TATİL OLACAK MI?

"Okullar tatil olacak mı?" şeklinde sorular aldıklarını da belirten Vali, "Bize saat olarak hangi zaman dilimi verildi ise biz ona da göre tedbir alıyoruz. Okulları tatil edecek herhangi bir risk görmedik şu ana kadar'' açıklamasını yaptı.

TENCERE TAVALI ÖNLEM ALINDI

Antalya için yapılan "kırmızı kodlu" sağanak yağış uyarısının ardından il merkezi ve 6 ilçede en üst düzeyde tedbirler alınırken, vatandaşların da olası su baskınlarına karşı tencere ve tepsilerle aldığı önlemler dikkat çekti.

Uyarılara kulak asmayan Rus turistler, Antalya'da denize girdi
Antalya'da sağanak yağışa karşı tencere tepsili önlem

Haber Yayın Tarihi: 11.12.2019 02:32 Kaynak: İHASon Dakika

Pakistanlı Hulk, kendisiyle evlenmek isteyen 300 kadını cılız olduğu için geri çevirdi
Karın ağrısı şikayetiyle geldiği hastanede iç organlarının ters yerde olduğunu öğrendi Didem Soydan'dan "Seninle cinsel ilişkiye girmeden ölmek istemiyorum" diyen takipçisine cevap

Son Dakika Haberleri