Uyku Kaçıran Öyküler Pera Müzesi Blog'da! - Son Dakika

Uyku Kaçıran Öyküler Pera Müzesi Blog'da!

14.10.2016 16:32
Uyku Kaçıran Öyküler Pera Müzesi Blog'da!, System.String[]

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) iş birliğiyle "Gece Yarısı Hikâyeleri" isimli bir öykü serisi hazırlıyor.

Pera Müzesi'nin, Türkiye'nin fantastik, bilimkurgu ve korku hikâyesi yazarlarını bir araya getiren Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği iş birliğiyle gerçekleştirdiği hikâye dizisinin ikinci bölümü "Tekno-Distopya" tamamlandı. FABİSAD üyesi yazarların bu kez Katherine Behar'ın teknoloji ve sanatı bir araya getiren eserlerinden ilhamla kaleme aldığı bilimkurgu hikâyeleri, sergi süresince belirli aralıklarla gece yarısı saat 00:00'da Pera Müzesi Blog'da okuyucuyla buluştu.

"Tekno-Distopya" serisi kapsamında yayınlanan ilk öykü Tevfik Uyar'ın kaleme aldığı "Cogito" oldu. Seri, Funda Özlem Şeran'ın "Kırmızı Buton", Doğu Yücel'in "Retro Rüyalar Oteli" ve Aşkın Güngör'ün "Ruh" öyküleriyle tamamlandı.

Katherine Behar'ın, yazarlara ilham veren "Veri Girişi" sergisi için son iki gün!

İnsan ve teknolojinin karmaşık ve bazen de isyan niteliğindeki bir arada yaşama yollarını konu edinen "Veri Girişi" sergisi, Katherine Behar'ın sanatına genel bir bakış niteliği taşıyor. Sergi, Behar'ın dijital kültürün ekonomik, politik ve sosyolojik etkilerini deşifre eden eserlerinden yola çıkarak, sanatın dijital kültür ve teknolojik gelişmelerle olan ilişkisine de eğiliyor. Küratörlüğünü Pera Müzesi ekibinden Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley'in yaptığı sergide Katherine Behar'ın Suna ve İnan Kıraç Vakfı Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu'ndan aldığı ilhamla ürettiği üç yeni eser öne çıkıyor.

Uyku Kaçıran Öyküler Pera Müzesi Blog'da!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Uyku Kaçıran Öyküler Pera Müzesi Blog'da! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi Kadıköy galibiyetinin ardından Sergen'den itiraf! Oyuncularıyla yaptığı konuşmayı anlattı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı