Uysal, Genç Rotaryenlerle Buluştu - Son Dakika

Uysal, Genç Rotaryenlerle Buluştu

07.02.2018 11:16
Uysal, Genç Rotaryenlerle Buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, genç rotaryenlerle buluşmasında insanların toplam ihtiyacını esas alan belediyecilik hizmetleriyle ilçedeki toplam mutluluk oranının yüzde 84’e yükseldiğini söyledi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, genç rotaryenlerle buluşmasında insanların toplam ihtiyacını esas alan belediyecilik hizmetleriyle ilçedeki toplam mutluluk oranının yüzde 84'e yükseldiğini söyledi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, üyelerini 18-30 yaş arası genç rotaryenlerin oluşturduğu Perge ve Antalya Rotaract kulüpleriyle biraraya geldi. Başkan Uysal'ın ilk öykü kitabı Lavinya'nın Aşkla İmtihanı'ndan bölümler okundu, edebiyattan sanata ve siyasete 2 saati aşkın keyifli bir sohbet gerçekleşti.

Başkan Uysal, Muratpaşa'da son 4 yılda hayata geçirilen belediyecilik hizmetleriyle ilçe sakinlerinin toplam mutluluğunun arttığını söyledi. Bu artışın Türkiye'nin önde gelen kamuoyu araştırma şirketlerince tespit edildiğini aktaran Başkan Uysal, "Muratpaşa'da olmaktan mutluyum' diyenlerin oranı, 4 yılda, yüzde 78'den yüzde 84'e çıkmış durumda" dedi.

Bunun önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu kaydeden Başkan Uysal, bu artışı sağlayanın Muratpaşa'da hayata geçirdikleri belediyecilik anlayışı olduğunu söyledi.

Dünyanın en büyüğü

Muratpaşa'da temel ve sosyal belediyecilik alanında devam eden projeleri anlatan Uysal, Doğuyaka Mahallesi'nde inşaatı devam eden sivil toplum ve inovasyon merkezinin 2 ay içinde hizmete açılacağını söyledi. Merkezin bu amaca tahsis edilen dünyadaki en büyük bina olduğunu kaydeden Başkan Uysal, "Bir alanda gençlerimiz, yeni iş kuranlar için ücretsiz ofisler olacak. Bir tarafta derneklerimiz ve bir tarafında mutfak akademisi, yöresel ürünler çarşısı olacak" diye konuştu.

Başkan Uysal'ın genç rotaryenlerle buluşması öykü kitabını imzalamasıyla sona erdi. - ANTALYA

Antalya'da restoranda çıkan yangında hasar oluştu Antalya'da restoranda çıkan yangında hasar oluştu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Uysal, Genç Rotaryenlerle Buluştu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement