Son Dakika Haberleri: Uzaylılara mesaj gönderin!

Uzaylılara mesaj gönderin!

6 yıl önce

Uzaydaki dostlarımıza gönderecek bir mesajınız mı var? Öyleyse gönderin gitsin!

Uzaylılara mesaj gönderin!, System.String[]
Gliese 526'da yaşayanlar, Dünya'dan gelecek olan haberleri bekliyorlar...

Böyle bir uygarlık, gerçekten olabilir veya olmayabilir. Bu haberleri olduktan sonra gezegenimizi işgal etmeye gelebilirler veya gelmeyebilirler. Bunları bilmiyoruz ama bu gezegen ile bağlantı kurmaya çalışan bir proje şu anda ciddi ciddi mevcut.

Lone Signal (Yalnız Sinyal), Gliese 526 gezegenine sürekli olarak haber göndermeye çalışan bir sistem. Gliese 526, 17,6 ışık yılı uzaklıktaki Bootes veya Wolf 498 adıyla bilinen takımyıldızı içerisinde yer alan küçük, kırmızı bir yıldız.

İçlerinde Jacob Haqq-Misra'nın da bulunduğu bir grup uzay sevdalısı, 1960'lardan günümüze kalmış olan, nükleer silahlara dayanıklı Jamesburg Earth İstasyonu'nu kullanarak, sisteme mesaj göndermeyi planlıyor. Yakın zamanda 3 milyon dolara satılması teklif edilen bu soğuk savaş kalıntısı, aynı zamanda Neil Armstrong'un aya attığı adımların dünyaya ulaşmasına yardımcı olmuştu.

Lone Signal grubu, şu anda bu istasyon üzerinde 30 yıllık bir kullanım hakkına sahip. Bu süre içerisinde Gliese 526'ya iki farklı ışın göndermeyi planlayan grup, ışınlardan birinin gezegenimiz hakkında temel bilgiler ve fizik kuralları, diğer ışında ise biz insanların gönderdikleri mesajlar yer alacak.

Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...Zengin Olma Hayali Kuran Defineciler, Kendilerini Patlattı Cumhur İttifakı'nın Çeşme Adayı, Ailevi Sebeplerden Dolayı Adaylıktan Çekildi

Dansöz Didem'i Parçalayıp Ormana Gömen Cani Baba, Suçunu İtiraf Etti