Son Dakika Haberleri: Üzeri Kirli Diye Minibüste Koltuğa Oturtulmayan Çocuk Erdoğan'a Seslendi: Okumak İstiyorum

Üzeri Kirli Diye Minibüste Koltuğa Oturtulmayan Çocuk Erdoğan'a Seslendi: Okumak İstiyorum

2 ay önce

Mersin'de üzeri kirli diye minibüste koltuğa oturtulmayan Suriyeli Muhammed yaşananlara üzüldüğünü ve okumak istediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Muhammed, "Allah razı olsun Türkiye'ye geldik. Bana yardım eli uzatırlarsa okumak istiyorum." dedi.

Mersin'in Erdemli ilçesinde üzeri kirli diye yolcu minibüsünde koltuğa oturtulmayan 12 yaşındaki Suriyeli Muhammed H.,yaşadıklarına üzüldüğünü söyledi. Ailesinin yardıma ihtiyacı olduğunu dile getiren Muhammed H., "Allah razı olsun Türkiye'ye geldik. Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür ediyorum. Bana yardım eli uzatırlarsa okumak isterim." dedi.

"ELBİSEN KİRLİ, YERE OTUR' DEDİ"

Erdemli'de bir yolcu minibüsüne binen ancak üzeri kirli olduğu için koltuğa oturtulmayan 12 yaşındaki Suriyeli Muhammed H., yaşadığı o anları anlattı. Muhammed H., "Adam bana 'işaret ettiğim yere otur' dedi. Neden dedim. 'Elbisen kirli' dedi. Bir şey olmaz dedim, parasını verdim dedim, ama adam ısrar etti, illa yere oturmamı istedi. Ben de oturdum. O zaman da uykum geldi, yattım" dedi.

"BENİ NEDEN YANINA OTURTMADI?"

Bütün olan bitenin 'değnekçi' diye tabir edilen kişiyle gerçekleştiğini ifade eden Muhammed H., "Bu kişi koltuğa oturduğum halde çağırdı, yere oturttu. Burada oturacaksın dedi. Elbisemin yağ olduğunu, kirli olduğunu söyledi. Parasını verdiğim halde niye böyle yaptı anlamadım. Bir kadın da benim yerde fotoğrafımı çekmiş. Niye çekiyor ki, yanı boştu, yanına beni niye oturtmadı" diye konuştu.

"EKMEĞİMİ ARIYORUM, NEREDE İŞ BULSAM GİDİYORUM"

Muhammet H., "Nerede iş bulsam orada çalışıyorum. Belirli bir yerde çalışmıyorum. Ekmeğimi arıyorum, nerede iş bulsam gidiyorum. Biz 4 kardeşiz. Ben en büyükleriyim. 6 yıldır buradayım. Babam hasta, ameliyat oldu. Kendisi asansör ustası. Düştü, yaralandı, ameliyat oldu. 1 senedir çalışmıyor. Okula gidiyordum, 2 sene okudum ama 1 yıldır gidemiyorum" dedi.

ERDOĞAN'A SESLENDİ: OKUMAK İSTİYORUM

Yorgunluktan uyuduğunu, yaşadıklarının kendisini çok üzdüğünü dile getiren Muhammed H., okumak istediğini de söyledi. Ailesinin yardıma ihtiyacı olduğunu dile getiren Muhammed H., "Allah razı olsun Türkiye'ye geldik. Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür ediyorum. Bana yardım eli uzatırlarsa okumak isterim. Babam kaza sonucu ameliyat olduğu için 1 senedir oturuyor. Bize yardım etseler çok sevinirim" şeklinde konuştu.

Üzeri Kirli Diye Minibüste Koltuğa Oturtulmayan Çocuk Erdoğan'a Seslendi: Okumak İstiyorum
Haber Yayın Tarihi : 24.05.2019 10:59 Kaynak: İHAKorkunç kazada, yaralı sürücüyü gören kadın ellerini açıp dua etti Ekrem İmamoğlu açıkladı! İBB önünde bildiri okuyan personel işten çıkarılacak mı? MADO'dan sosyal medyayı karıştıran cinsellik içeren görüntüyle ilgili açıklama