Son Dakika Haberleri: Uzman Doktorlar, İthal Kadavralar Üzerinde Çalışıyor

Uzman Doktorlar, İthal Kadavralar Üzerinde Çalışıyor

5 yıl önce

Uzman doktorlar, ithal kadavralar üzerinde çalışıyor- KOÜ'de düzenlenen "İleri Endoskopik Kafa Kaidesi ve Hipofiz Cerrahisi Kadavra Kursu"na katılan doktorlar, Amerika'dan ithal edilen kadavralar üzerinde endoskopik uygulamalar gerçekleştiriyor- KOÜ Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ceylan: - "Kadavralar, Amerika Birleşik Devletleri'nden geldi.

">

Uzman doktorlar, ithal kadavralar üzerinde çalışıyor- KOÜ'de düzenlenen "İleri Endoskopik Kafa Kaidesi ve Hipofiz Cerrahisi Kadavra Kursu"na katılan doktorlar, Amerika'dan ithal edilen kadavralar üzerinde endoskopik uygulamalar gerçekleştiriyor- KOÜ Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ceylan: - "Kadavralar, Amerika Birleşik Devletleri'nden geldi. Arkadaşlarımız için eğitici bir toplantı olacak"KOCAELİ (AA) - Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) tarafından düzenlenen "İleri Endoskopik Kafa Kaidesi ve Hipofiz Cerrahisi Kadavra Kursu"nda uzman doktorlar, Amerika'dan ithal edilen kadavralar üzerinde uygulama yapıyor.KOÜ Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan, AA muhabirine, endoskopik hipofiz cerrahisinin her iki burun deliği kullanılarak beyin tümörlerinin çıkarılması olduğunu söyledi.Ceylan, hipofiz cerrahisinin KOÜ'de 1997'den beri uygulandığını belirterek, bu yöntemle 17 yılda binin üzerinde ameliyat yapıldığını vurguladı. KOÜ'nün Türkiye'de ilk kez ileri seviyede kadavra kursu açtığını dile getiren Ceylan, "Türkiye'nin pek çok ilinden nöroşirürji ve kulak burun boğaz uzmanları toplantımıza katıldı. Kurs süresince kadavralar üzerine deneyimlerini göstereceğiz. Kadavralar, Amerika Birleşik Devletleri'nden geldi. Arkadaşlarımız için eğitici bir toplantı olacak" ifadesini kullandı. Yurt dışında benzer kursların yüksek ücretlerle yapıldığına değinen Ceylan, kursiyerlerden hiçbir ücret alınmadığını kaydetti. KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinde devam eden kurs, yarın sona erecek. .
Karısını Kabloyla Boğan Yaşlı Adam, Kız Kardeşine Haber Verip İntihar Etti Suudi Arabistan'a Giden Gabon Cumhurbaşkanı'ndan 1 Aydır Haber Yok

Saadet Partisi Genel Merkezi'nin Kapısına İcra Memurları Dayandı!