Son Dakika Haberleri: Berdan Mardini, Hükümetin İstihdam Desteği ile Fabrikatör Oluyor

Berdan Mardini, Hükümetin İstihdam Desteği ile Fabrikatör Oluyor

9 gün önce

Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen Berdan Mardini, hükümetin istihdam desteği ile memleketinde gül yağı fabrikası kurup paraya para demeyecek.

Hükümetin Cazibe Merkezleri adı altında başlattığı istihdam yaratmadaki destekten yola çıkan  Berdan Mardini, memleketi  Mardin'de gül yağı fabrikası kuruyor.

"2018 YAZINDA İLK HASATIMIZI ALACAĞIZ"

Isparta'dan getirttiği gülleri 300 dönümlük araziye diktiklerini belirten Mardini, şöyle konuştu: "Şu an 300 dönümün 200 dönümüne gül diktik. 100 dönümüne de bu yıl ekiyoruz. Hedefimiz bin dönüm.  Mardin'in güzelliklerini turistlere tanıtmak istiyoruz. Fabrikamızın yapımını 2018 yazında bitirmeyi ve güllerimizden ilk hasatımızı da aynı yaz almayı hedefliyoruz. En büyük hedefim ise memleketimde yetiştirdiğim güllerin yağından ürettiğim kokuyu dünya markası haline getirmek."

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

Kendall Jenner, 2017 Yılında Dünyanın En Çok Kazanan Modeli Oldu Survivor Atakan'ın Türk Milletine Hakaretten 2 Yıl Hapsi İstendi
Şehitlerle İlgili Skandal Sözlerinin Ardından Nur Yerlitaş'ı Canlı Yayına Çıkarmadılar Diriliş Ertuğrul'dan Tarihi Reyting Başarısı! Senarist Mest Oldu