Vahdettin'in Torunu Neslişah Evliyazade: Dedem Atatürk'e Laf Söyletmezdi - Son Dakika

Vahdettin'in Torunu Neslişah Evliyazade: Dedem Atatürk'e Laf Söyletmezdi

10.06.2017 11:58

Son Osmanlı Padişah'ı Vahdettin'in 5. kuşak torunu Neslişah Evliyazade, dedesinin Mustafa Kemal'e hakaret eden torununa "Bir daha benim askerime kahrolsun deme" diyerek kızdığını söyledi.

Osmanlı'nın son padişahı Vahdettin'in 5. kuşak torunu Neslişah Evliyazade, ailesiyle ilgili gerçekleri anlattı. Evliyazede, "Dedem Vahdettin İzmir Marşı'nı değiştirip 'Atatürk'e kahrolsun' diyen birine 'bir daha askerime kahrolsun deme' diye azarladı" dedi.

"BENİM ASKERİME KAHROLSUN DEME"

Neslişah Evliyazade, dedesi Vahdettin'in, Atatürk'e saygı duyduğunu şöyle anlattı: Sürgündelerken, kalfalardan biri anneannem Hümeyra Hanım'a, İzmir Marşı'ndaki "Yaşa Mustafa Kemal Paşa" sözlerini "Kahrolsun Mustafa Kemal" diye öğretmiş. Anneannem de beş yaşında, ne bilsin... Şarkıyı böyle söylerken Sultan Vahdettin duymuş ve "Bir daha benim askerime kahrolsun deme" diyerek kızmış. Kimsenin böyle bir şey demesine izin vermezmiş.

Vahdettin'in Torunu Neslişah Evliyazade: Dedem Atatürk'e Laf Söyletmezdi

Son Dakika Magazin Vahdettin'in Torunu Neslişah Evliyazade: Dedem Atatürk'e Laf Söyletmezdi - Son Dakika Magazin

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar