Vaka artışı yüzde 50 sınırına dayanan Antalya'da camilerden korona uyarısı yapılıyor - Son Dakika

Vaka artışı yüzde 50 sınırına dayanan Antalya'da camilerden korona uyarısı yapılıyor

01.12.2020 13:38

Antalya'da vaka artış hızı yüzde 50 sınırına dayanırken, camilerde maske, mesafe ve hijyen uyarıları yapılıyor. Yapılan anonslarda "Kış yaklaşıyor, özellikle kapalı yerlerde kurallara dikkat edelim, hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz" ifadelerinde bulunuluyor.

Ülke genelinde artan vaka sayıları ve ek kısıtlamaların uygulanmaya başlamasıyla birlikte uyarılar da art arda gelmeye başladı. Bugün akşam saatlerinden itibaren belli saatler arası başlayacak olan sokak kısıtlaması ve ek tedbirlerin yanı sıra gündelik hayatın her alanında uyarılar hız kesmiyor.

MÜEZZİNLER TEMBİHLİYOR

Kapalı ve açık alanlarda kolluk kuvvetlerinin sıkı denetimleri ve uyarıları sürerken cami hoparlörlerinden de vatandaşlar tedbirli olmaya davet ediliyor. Vaka artış hızının yüzde 50'ye dayandığı Antalya'da her gün öğlen namazı için okunan ezan öncesinde görevli müezzinler vatandaşı tedbirli olmaya çağırıyor.

"HEPİMİZ BİRBİRİMİZE KARŞI SORUMLUYUZ"

Anonslarda sonbahar aylarına girildiği hatırlatılarak "Kış yaklaşıyor. Özellikle tüm kapalı yerlerde, yoğunluğun olduğu anlarda sosyal mesafe kuralına dikkat etmeliyiz. Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. İnşallah birlikte başaracağız" ifadeleri kullanılıyor.

Vaka artışı yüzde 50 sınırına dayanan Antalya'da camilerden korona uyarısı yapılıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Vaka artışı yüzde 50 sınırına dayanan Antalya'da camilerden korona uyarısı yapılıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Simpsonlar yine gündemde! Kamala Harris'in yemin törenindeki kıyafetini 20 yıl önceden bildiler Son Dakika! 375 firmaya fahiş fiyat artışı nedeniyle 12 milyon TL ceza kesildi Bakan Varank: Avrupa semalarında da Türkiye'den satın alınan İHA'ları göreceğiz Dünyaca ünlü yıldızlar, yeni ABD başkanı Joe Biden'ı törende yalnız bırakmadı! Lady Gaga kıyafetiyle mesaj verdi Bağdat'ta intihar saldırısı: 28 kişi hayatını kaybetti, 73 kişi yaralandı Sumudica yeni takımına, eski takımı Gaziantep'in taktiğini vererek maçı kazandırdı Hiçbir hastalığı olmayan 90 yaşındaki Yunus dede sırrını paylaştı: 30 yıldır kar suyu içiyorum Rusya'nın koronavirüs aşısı Sputnik V'nin 9 aylık bağışıklık süresi bilim dünyasını şaşırttı