Son Dakika Haberleri: Vakfıkebir'de Hastalar Laparoskopik Cerrahi ile Kapalı Ameliyat Olacak

Vakfıkebir'de Hastalar Laparoskopik Cerrahi ile Kapalı Ameliyat Olacak

8 yıl önce

Trabzon'un Vakfıkebir Devlet Hastanesi laparoskopik cerrahi cihazı ile daha önce kesilerek yapılan çok sayıda ameliyatı artık kapalı olarak yapabilecek.

Vakfıkebir'de Hastalar Laparoskopik Cerrahi ile Kapalı Ameliyat Olacak, System.String[]

Trabzon'un Vakfıkebir Devlet Hastanesi laparoskopik cerrahi cihazı ile daha önce kesilerek yapılan çok sayıda ameliyatı artık kapalı olarak yapabilecek. Hastane, Vakfıkebir ilçesi yanı sıra Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Tonya, Şalpazarı, Eynesil ve Görele'den gelen hastalara da hizmet veriyor.


Dr. İmdat Çıtlak yeni cihazın sağladığı avantajları anlattı. Dr. Çıtlak, "Hastane bünyemize yeni katılan laparoskopik cerrahi cihazı özellikle genel cerrahi ameliyatlarında kullanılmaktadır. En bilinenleri safra kesesi, apandisit, dış gebelik, yumurtalık kisti, tüp bağlama operasyonu gibi operasyonlardır. Yeni cihazımız ile hastanemizde çok sayıda operasyon kapalı olarak yapılabilecektir." dedi.


Hastane Başhekimi Dr. Hasan Öztürk ve Hastane Müdürü Ruhan Zaman ise yöre halkına en güzel sağlık hizmeti verebilmek için yoğun bir gayret gösterdiklerini ifade ederek, yeni bina ile hastanenin modernizasyon sürecinin devam edeceğini söylediler.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 10:26 Kaynak: CHAPSG'nin sahibi Nasser Al-Khelaifi Leeds United'ı satın alacak
Yargıç, tecavüz mağduruna sordu: Size 150 bin dolar verse cezasının hafifletilmesini kabul eder misiniz? Donald Trump: Trump: DEAŞ'ın yeni liderinin yerini biliyoruz