Vakıf Üniversiteleri Yönetmelik Değişikliği - Son Dakika

Vakıf Üniversiteleri Yönetmelik Değişikliği

05.11.2015 11:09

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın tokalaşma detayları- Rifat Hisarcıklıoğlu'nun açıklamaları-Yekta Saraç'ın açıklamaları Vakıf üniversiteleri yönetmelik değişikliği- TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Hisarcıklıoğlu, vakıf üniversitelerine ilişkin yönetmelik değişikliği konusundaki görüş ve önerilerini, YÖK Başkanı Saraç'a iletti Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, vakıf üniversitelerine ilişkin yönetmelik değişikliği konusundaki görüş ve önerilerini, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'a iletti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın tokalaşma detayları- Rifat Hisarcıklıoğlu'nun açıklamaları-Yekta Saraç'ın açıklamaları Vakıf üniversiteleri yönetmelik değişikliği- TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Hisarcıklıoğlu, vakıf üniversitelerine ilişkin yönetmelik değişikliği konusundaki görüş ve önerilerini, YÖK Başkanı Saraç'a iletti Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, vakıf üniversitelerine ilişkin yönetmelik değişikliği konusundaki görüş ve önerilerini, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'a iletti.Hisarcıklıoğlu ile Saraç, TOBB İkiz Kuleler'de bir araya geldi. Görüşmede, Yüksek Öğretim Kanunu'nda yapılan değişikliğe uygun olarak, oluşan hukuksal boşluğu doldurmak üzere Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları Yönetmeliği'nde değişiklik hazırlığı kapsamında görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi. Görüşmede gelecek dönemde vakıf üniversiteleri için ayrı bir yasal düzenleme yapılması hususu ele alınırken, yönetmeliğe ilişkin görüş bildiren vakıf üniversitelerinin talepleri YÖK Başkanı Saraç'a iletildi.Rifat Hisarcıklıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, demokratik katılımcı anlayışından dolayı Saraç'a teşekkür etti. Vakıf üniversiteleriyle ilgili yönetmelik değişikliğine kanundan kaynaklanan bir noksanlık sebebiyle ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, bu kapsamda görüşlerini Saraç'la paylaştıklarını söyledi. Hisarcıklıoğlu, "Vakıf üniversiteleri olarak yapılan bütün çalışmaları arz ettik. Yönetimde ve eğitimde şeffaflık ve eğitimin kalitesinin artırılması noktasında hareket ettikleri hususunda umudumuz var. Taleplerimizi dikkate alacaklarını ümit ediyorum" diye konuştu.YÖK Başkanı Saraç da görüşmenin çok yararlı geçtiğini belirterek, "Kendilerinin birtakım önerileri oldu. Biz bu önerilere olumlu yaklaşarak yetkili kurullarımızla değerlendireceğiz" dedi. YÖK olarak yapacakları bir yönetmelik değişikliğinin kamuoyunun görüşüne açtıklarına dikkati çeken Saraç, ziyareti bu kapsamda gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Vakıf Üniversiteleri Yönetmelik Değişikliği
Vakıf Üniversiteleri Yönetmelik Değişikliği
Vakıf Üniversiteleri Yönetmelik Değişikliği
Vakıf Üniversiteleri Yönetmelik Değişikliği

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vakıf Üniversiteleri Yönetmelik Değişikliği - Son Dakika


Son Dakika

Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı 18:07 Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı
18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti 17:15 18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti Gedson Fernandes'in babasından Galatasaray taraftarını sevindiren paylaşım geldi 16:43 Gedson Fernandes'in babasından Galatasaray taraftarını sevindiren paylaşım geldi Ham yağ fiyatlarında 100 dolarlık indirim bekleniyor! Ayçiçek yağında fiyatlar düşebilir! 15:42 Ham yağ fiyatlarında 100 dolarlık indirim bekleniyor! Ayçiçek yağında fiyatlar düşebilir! Oyuncu Pelin Öztekin'den oryantallere taş çıkartan kıvraklık 15:20 Oyuncu Pelin Öztekin'den oryantallere taş çıkartan kıvraklık ABD'li adamın idam edilmeden önce baldızıyla ilgili yaptığı itiraf dehşete düşürdü 14:50 ABD'li adamın idam edilmeden önce baldızıyla ilgili yaptığı itiraf dehşete düşürdü Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Stokçuluk yapanın malına el konulacak 13:06 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Stokçuluk yapanın malına el konulacak Analistler tarih verip, 12:24 Analistler tarih verip, "Hazırlığınızı yapın" diyerek uyardı
Advertisement