Son Dakika Haberleri: Vakıfbank'tan Kosgeb Kredisi Kullanacak Müşterilere Özel Limit

Vakıfbank'tan Kosgeb Kredisi Kullanacak Müşterilere Özel Limit

3 yıl önce

VakıfBank, başvurusu onaylanmış işletmelerin KOSGEB'in 50 bin lira üst limitli sıfır faizli işletme kredisinden kolayca yararlanabilmesi için müşteri taleplerinin hızlıca değerlendirilmesi amacıyla özel kredi limiti uygulaması başlattı.

Vakıfbank'tan Kosgeb Kredisi Kullanacak Müşterilere Özel Limit, System.String[]

VakıfBank, başvurusu onaylanmış işletmelerin KOSGEB'in 50 bin lira üst limitli sıfır faizli işletme kredisinden kolayca yararlanabilmesi için müşteri taleplerinin hızlıca değerlendirilmesi amacıyla özel kredi limiti uygulaması başlattı.


Banka'dan yapılan açıklamaya göre, KOSGEB tarafından, KOBİ'lerin rekabet güçlerini arttırarak ekonomik büyümeye daha fazla katkı vermelerini teşvik etmek ve ihtiyaç duydukları finansmana erişmelerine imkan vermek üzere 2016 yılında sıfır faizli işletme kredisi uygulaması başlatıldı.


KOSGEB, 2017 yılında sıfır faizli işletme kredisi uygulamasının kapsamını oldukça genişletti. Bu kapsamda, 460 bin 167 adet işletmenin, işletme başına azami 50 bin liraya kadar sıfır faizli kredi talebi KOSGEB tarafından onaylandı. Kredi kullandırımlarına 28 Nisan'a kadar devam edilecek, kredi faiz desteği programı ile KOBİ'lere önemli bir finansman desteği sağlanmış olacak.


VakıfBank, KOSGEB tarafından sıfır faizli işletme kredisi programı kapsamında başvurusu onaylanmış müşterilerin taleplerinin hızlıca değerlendirilebilmesi için özel kredi limitleri oluşturdu.


Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan, VakıfBank olarak ülke genelinde 920'yi aşkın şubede, 2 bin 200'ün üzerinde KOBİ Portföy yöneticileri ile KOBİ'lere hizmet verdiklerini belirterek, "KOBİ'lerin her zaman en büyük destekçilerinden olan KOSGEB'in destek ve uygulamalarının KOBİ'lerimize ulaştırılması da bu hizmetlerimizin en önemlilerinden birisi. KOBİ'lerin desteklenmesinin öneminin bilincinde olarak, yıllardır KOSGEB'in uyguladığı tüm programlarda istisnasız yer aldık." ifadelerini kullandı.


Aydoğan, KOSGEB'in 2016 yılında başladığı ve 2017 yılında da kapsamını genişleterek 460 binin üzerinde işletmeye yaydığı sıfır faizli işletme kredisi programında da yer aldıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:


"Program kapsamında yararlanıcı işletme sayısının çok yüksek olması ve kredinin kullandırılacağı zaman aralığını da dikkate alarak VakıfBank olarak işletmelerin krediye daha kolay erişebilmeleri için ne yapabiliriz diye düşündük. Bu kapsamda başvurusu onaylanan müşterilerin KOSGEB sıfır faizli kredi taleplerinde şubelerimiz tarafından hızlı değerlendirme yapılabilmesi için özel kredi limitleri oluşturduk. Böylece KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi limit tespiti ve kullandırımı süreçlerini oldukça kısaltmış ve kolaylaştırmış olduk. VakıfBank olarak, dün olduğu gibi bugün de KOBİ'lerimizin ve KOBİ'lerimizi destekleyen tüm kurum ve kuruluşlarımızın her daim en yakın destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi başvurusu onaylanmış tüm işletmelerimizi şubelerimize bekleriz."

Haber Yayın Tarihi: 27.03.2017 04:14 Kaynak: AAFelsefe öğretmeninin havuz keyfi, ameliyat masasında bitti
Bombalı paketi açan rektörün eli koptu, eşinin de gözü ağır hasar gördü Gelin ve damadın nikah şekeri yerine dağıttığı fidanlar tüm misafirleri şaşırttı