Vali Ahmet Deniz Kozluk İlçesinde İncelemelerde Bulundu - Son Dakika

Vali Ahmet Deniz Kozluk İlçesinde İncelemelerde Bulundu

06.09.2016 03:10

Batman Valisi Ahmet Deniz, bir tek silahlı terörist kalmayıncaya kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

Batman Valisi Ahmet Deniz, bir tek silahlı terörist kalmayıncaya kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

Deniz, Kozluk ilçesine yaptığı ziyaret sırasında bir mesire alanında geçici köy korucularıyla bir araya geldi. Deniz, burada yaptığı konuşmada, son dönemde ülkenin çok ciddi badireler atlattığına işaret etti.

15 Temmuz'da FETÖ tarafından ülkenin bir saldırıya uğradığını ve bu saldırının milletin sağduyusu sayesinde bertaraf edildiğini ifade eden Deniz fakat ipleri aynı yerden tutulu olan terör örgütleri PKK ve DAEŞ'in saldırıya geçtiğini söyledi.

Bu coğrafyada bin yıldır Türk, Kürt, Arap ve Çerkez ile Alevi ve Sünni'lerin kardeşçe yaşadığını ve yaşamaya devam edeceğini kaydeden Deniz, "Kimse bizi birbirimize düşüremez. Bunların da anlamadığı bir şey, arkadaki kirli aklın, üst aklın talimatıyla hareket ediyorlar. Bu milletteki asil duruş devam ettiği müddetçe, bir çakıl taşımızı kimse alamaz, koparamaz."

"PKK koruculuk müessesine karşı"

Korucuların yıllardır hain terör örgütü PKK'ya karşı kahramanca mücadele ettiğini vurgulayan Deniz, vatanını, bayrağını cesaretle savunan, onun için şehit olmayı göze alan koruculara teşekkür ettiğini dile getirdi. Deniz, "Sizin duruşunuz çok önemli. Onun için PKK terör örgütünün yıllardır saldırdığı, istemediklerinden bir tanesi koruculuk müessesi." ifadesini kullandı.

"Mücadeleye devam edeceğiz"

Terör örgütleri ile mücadelenin önemine değinen Deniz, şunları kaydetti:

"Biz, bir tek silahlı terörist kalmayıncaya kadar mücadalemize devam edeceğiz. Bu milletin istediği bu. Maalesef bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen, kendilerine göre bir ham hayal peşinde olanlar var. Bu yörenin insanlarını, genç çocuklarını kandırarak, 14-15 yaşındaki kardeşlerimizi bir şekilde devşirerek dağa kaçırıyorlar. Daha sonra ne oluyor, ölüsü geliyor. Olacağı o. Dağdaki teröristin ömrü 3 yıl. Onun üzerinden de birileri gelip siyaset üretmeye çalışıyor. O Kürt annesinin yüreği yanarken günah değil mi, bu hangi vicdana sığar, hangi akla sığar? Onun için son günlerde özellikle şehitlerimiz var. Acımasızlar, patlayıcılarla kalleşçe saldırıyorlar. Annelerin yüreği sızlarken, biz şehitlerimizin hakkını ödeyebilmemiz için yaptığımız görevlerin de hakkını vereceğiz. Bu hepimiz için geçerli."

Vali Deniz, daha sonra beraberinde İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hüseyin Topuz, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve kurum müdürleri ile birlikte ilçede yapımı devam eden kamu yatırımlarını denetledi.

Kaymakam Orhan Aktürk ve Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık'a da makamında ziyarette bulunan Deniz, esnafla bir süre sohbet etti.

Vali Ahmet Deniz Kozluk İlçesinde İncelemelerde Bulundu
Vali Ahmet Deniz Kozluk İlçesinde İncelemelerde Bulundu
Vali Ahmet Deniz Kozluk İlçesinde İncelemelerde Bulundu
Vali Ahmet Deniz Kozluk İlçesinde İncelemelerde Bulundu

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vali Ahmet Deniz Kozluk İlçesinde İncelemelerde Bulundu - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Aşı yaptıracak mısınız?" sorusuna yanıt: Aşı olmam konusunda bir sıkıntı yok Bursaspor'un parlayan yıldızı Ali Akman'a Marsilya ve Red Bull Grubu talip oldu Trabzon'da temaslı kişilerin gizlenmesi vaka sayısını katladı! Vali tehlikeye dikkat çekti: Sağımız solumuz korona İmamoğlu müjdeyi verdi: İBB inşaatları duran 4 metro hattı için çalışmalara başlıyor Yağmur Sarnıç'tan çocuk özlemi çeken Seren Serengil'e sert sözler Nice'te teknik direktör Patrick Vieira'nın görevine son verildi Oyundan çıkarken tepki gösteren Yusuf Yazıcı'ya hocası Galtier'den uyarı Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek