Son Dakika Haberleri: Vali Aktaş, Esnafla ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Vali Aktaş, Esnafla ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

7 ay önce

Vali Aktaş, esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi Şırnak Valisi Mehmet Aktaş: "Huzurun olduğu yerde, yatırımda olur istihdamda"ŞIRNAK - Cizre'de esnafları ziyaret edip, vatandaşların sorunlarını dinleyen Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, "Huzurun ve güvenliğin hakim olduğu bir yerde yatırımda...

Vali Aktaş, esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi
Şırnak Valisi Mehmet Aktaş:
"Huzurun olduğu yerde, yatırımda olur istihdamda"

ŞIRNAK - Cizre'de esnafları ziyaret edip, vatandaşların sorunlarını dinleyen Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, "Huzurun ve güvenliğin hakim olduğu bir yerde yatırımda olur, istihdam da. Yeter ki biz birliğimize, beraberliğimize sahip çıkalım. Toplumun huzuruna kast edenlere müsaade etmeyelim" dedi.
Bazı programlara katılmak üzere Cizre'ye gelen Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, beraberinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan, TSO Başkanı Salih Sefinç ile birlikte Nusaybin Caddesi Dörtyol Kavşağı'nda bulunan esnafları ziyaret edip, vatandaşlarla çay ocağında sohbet etti. Esnafları iş yerlerinde ziyaret de eden Vali Aktaş, esnafların sorun ve önerilerini dinleyip, yoldan geçen çocuklara hediyeler dağıttı. İşin başının huzur olduğuna vurgu yapan Vali Aktaş, "Huzurun hakim olduğu Cizre'de hizmetler de yapılıyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Cizre daha güzel bir şehir olacak. Yeter ki biz birliğimize, beraberliğimize sahip çıkalım gerisi kolay zaten. Gençlerimiz yeni açılan okullarda okuyup üniversitelerde de okuyacaklar. Ondan sonra meslek sahibi olup, kendi işlerini kuracaklar" dedi.
Vali Aktaş, bir gencin iş istemesi üzerine, "Devletin İşkur veya kadrolu aldığı işçiler var ama onunla biz tüm işsizleri işe yerleştiremeyiz. Aslında bizim bu konuda sanayiyi ve özel sektörü teşvik etmemiz lazım. Teşvik ediyoruz ama daha fazlasını buraya getirmemiz lazım. Onun için Şırnak'ın biraz daha imajını değiştirmemiz lazım. Ama huzur lazım, güvenlik lazım. Bunlar olunca iş da oluyor, yatırım da oluyor, istihdam da oluyor. Buradaki işsizlik sorununu çözmek için özel sektörü teşvik etmek lazım, buraya fabrikalar açılması lazım, Buraya yatırım yapılmasını sağlayın. Onun için de buranın huzuruna ve güvenliğine sahip çıkalım. Çünkü huzurun ve güvenliği olmadığı bir yere kimse yatırım yapmaz. Bunun içinde hepimizin gayret etmesi lazım. Yani burada toplumun huzuruna kast edenlere müsaade etmememiz lazım. Her Cizrelinin ve Şırnaklının şehrine sahip çıkması lazım" diye konuştu.
Haber Yayın Tarihi : 03.10.2018 01:16 Kaynak: İHACumhurbaşkanı Erdoğan, Vatandaşın İsteğini Not Alıp Talimatı Verdi Şarkıcı Gökhan Özoğuz, 4 Askerin Şehit Olmasını Ekrem İmamoğlu'nu Bağlayan Gazeteye Sitem Etti Fenerbahçe Soyunma Odasında Skandal Dürüm İddiası!