Vali Balkanlıoğlu: Afyonkarahisar'da Parke Taş ve Asfaltsız Köy Kalmadı - Son Dakika

Vali Balkanlıoğlu: Afyonkarahisar'da Parke Taş ve Asfaltsız Köy Kalmadı

06.01.2012 14:13
Vali Balkanlıoğlu: Afyonkarahisar'da Parke Taş ve Asfaltsız Köy Kalmadı, System.String[]

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar'da kaldırım taşsız ve asfaltsız yolu bulunmayan köy kalmadığını söyledi.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar'da kaldırım taşsız ve asfaltsız yolu bulunmayan köy kalmadığını söyledi.

İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve üyelerle bir araya gelen Balkanlıoğlu, şimdiye kadar pek köy ve beldeyi gezdiğini, vatandaşların hizmetten memnuniyet duyduğunu belirtti.

Türkiye'nin kaydettiği gelişme ölçüsünde insanların da beklentilerinin arttığını ifade eden Balkanlıoğlu, her köyün tereddütsüz asfalt yolu olduğunu ifade etti.

Bazı yollarda kullanıma bağlı olarak yer yer bozulmaların olabildiğini ancak ikinci, üçüncü kat asfaltlama çalışması ile kaliteli bir yol yapımının ortaya konacağını ifade eden Balkanlıoğlu, "Belki de zamanla köylerimize beton asfalt yapılacak. Kanalizasyonlar, çocuk oyun grupları var. Alt yapı çalışmaları bittiğinden tüm köylerimize kaldırım taşları döşenmeye başlamış. Aşağı yukarı kaldırım taşı değmemiş köyümüz kalmamış. Bazı yerlerin de tamamı yapılmış. Sokak araları da olmak üzere tamamı bitirilmiş." dedi.

Türkiye'nin hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşadığını belirten Balkanlıoğlu, bundan Afyonkarahisar'ın da nasibini aldığını belirtti. Ankara- Antalya arasındaki hızlı tren projesinin Afyonkarahisar'a kadar olan ilk etabının yakında başlayacağına değinen Balkanlıoğlu, "İzmir-Antalya otobanı yapılacak. Yine Afyon'dan geçiyor. Bu açıdan şanslıyız. Yani bunlar hep bütçe ve imkan meselesi. Demek ki Türkiye artık belli bir noktaya gelmiş. Bu bölünmüş yollarda standardının yükseldiği yerlerden herkes geçiyor. İnanın Avrupa'da böyle yol yok. Ben Avrupa'ya gittim. Böyle kaliteli yol Avrupa'da bile zor bulunur." diye konuştu.

Balkanlıoğlu, bundan dolayı köylünün de artık beklentisinin yükseldiğini, artık sadece bir tek yolun asfalt olmasının yetmediğini, komşu köylerle birlikte hepsine bağlantı istendiğini anlattı. Artık şehirde olan her şeyin kırsalda da olduğunu belirten Balkanlıoğlu, tüm bunların İGM üyeleri, İl Özel İdaresi çalışanları ve teknik personelinin üstün ve yoğun gayretleriyle olduğuna dikkat çekti.

İGM Başkanı Salih Sel de yeni kaynak ve bütçelerle yatırımları arttırarak Afyonkarahisar'a önemli hizmetler vermeye devam edeceklerini söyledi

Vali Balkanlıoğlu: Afyonkarahisar'da Parke Taş ve Asfaltsız Köy Kalmadı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Vali Balkanlıoğlu: Afyonkarahisar'da Parke Taş ve Asfaltsız Köy Kalmadı - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi