Vali Cerrah Kadirli'de İncelemelerde Bulundu - Son Dakika

Vali Cerrah Kadirli'de İncelemelerde Bulundu

05.01.2012 15:47
Vali Cerrah Kadirli'de İncelemelerde Bulundu, System.String[]

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ve beraberindeki bazı kurum müdürleri Kadirli'de incelemelerde bulundu.

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ve beraberindeki bazı kurum müdürleri Kadirli'de incelemelerde bulundu.

İlk olarak Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Cerrah, Kadirli'nin sorunlarını Kaymakam Necip Çakmak'tan dinledi.

Kaymakamlık toplantı salonunda Çakmak tarafından gerçekleştirilen brifingden sonra Vali Cerrah Kadirli'deki yapımı devam eden projelerin en kısa zamanda bitirileceğini söyledi.

Osmaniye ve Kadirli'de Engelli Bakım Evi yapma projelerinin olduğu söyleyen Cerrah

"Engellilere sahip çıkmalıyız.Onlar için hepimiz el ele verip bakım evi ve rehabilitasyon merkezi yapalım. Unutmayalım hepimiz birer engelli adayıyız."dedi.

Vali Cerrah daha sonra Savrun çayına turp yıkama ve paketleme alanına giderek bir süre turp işçileriyle sohbet etti.

Turp üreticilerine mutlaka bir kooperatif kurmaları gerektiğini söyleyen Cerrah, "Kadirli'den Türkiye'nin her tarafına turp gidiyor ama turp paketlerinin üzerinde ne bir isim var ne de bir marka. Bundan sonra torbaların üzerine kaç kilogram olduğu ve "Osmaniye-Kadirli turpu" yazısı yazılmalı. Öncelikle üreticilerin birlik olması lazım. Yoksa turpun çilesini çeke burada ki üretici değil, İstanbul'da bu turpu satan tüccar para kazanır." diye konuştu.

Vali Cerrah daha sonra temeli bir süre önce atılan Kadirli Anadolu Öğretmen Lisesi ve hayırsever iş adamı Ali Can Yüksel tarafından yaptırılan anaokulu inşaatını gezerek ilçeden ayrıldı.

Vali Cerrah Kadirli'de İncelemelerde Bulundu
Vali Cerrah Kadirli'de İncelemelerde Bulundu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Vali Cerrah Kadirli'de İncelemelerde Bulundu - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "tetanos-difteri" kullanıma hazır Yapılandırma işlemi başladı! Borcu ve cezası olanların 31 Aralık'a kadar başvuru yapması gerekiyor Ankara'da korona paniği! Mahalle arasında bulunan atık tahlil tüpleri vatandaşı tedirgin etti Cristiano Ronaldo, Messi'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki rekoruna ortak oldu Paylaşımlarından dolayı MasterChef Türkiye'den diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz, Instagram hesabını yorumlara kapattı Yıllardır komada olan Kenan Işık'tan müjdeli haber geldi Koleksiyoncuların peşine düştüğü hatalı basım 200 TL'yi satışa çıkardı Yüksek duvarlar, demir teller, köpekler! Lüks siteyi kumar merkezine çevirmişler