Vali Cerrah, Kadirli'de İncelemelerde Bulundu - Son Dakika

Vali Cerrah, Kadirli'de İncelemelerde Bulundu

05.01.2012 16:20
Vali Cerrah, Kadirli'de İncelemelerde Bulundu, System.String[]

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kadirli'de inşaatı devam eden okullarla diğer hizmetleri yerinde görmek amacıyla incelemelerde bulundu.

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kadirli'de inşaatı devam eden okullarla diğer hizmetleri yerinde görmek amacıyla incelemelerde bulundu.

Cerrah, Kadirli Kaymakamlığı'nı ziyaretinde, Kaymakam Necip Çakmak'ın slayt gösterisi eşliğinde yaptığı sunumun ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Devlet-vatandaş işbirliğinin özellikle eğitim alanında çok önemli olduğunu vurgulayan Cerrah, şunları kaydetti:

"Zorunlu eğitimin 9 yıla çıkarılması sebebiyle ana sınıfı ve anaokulu ihtiyacı öncelikli olarak gündeme geldi. Bu bağlamda çağrımız üzerine il genelinde hayırsever vatandaşlarımızdan yoğun destek gelmektedir. Valilik olarak bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Yeni okullara yeni hayırseverlere ihtiyacımız var. Hayırsever iş adamlarımıza eğitim ve diğer yatırımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kadirli'de emniyet müdürlüğünün başlattığı çalışmayla vatandaşların huzur ve güveni konusunda en kısa zamanda kurulacak olan MOBESE kamera sistemi için İl Özel İdare Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğünce gerekli ödeneği çıkarıldı. Osmaniye, yer fıstığı, turp ve zeytinin başkenti olacaktır. Turp ve yer fıstığında ilk sıradayız. 5 yıl sonra da zeytin de aynı duruma yükseleceğiz. Bizim tek sorunumuz pazarlama konusundadır. Bunu da inşallah en kıza sürede aşacağız."

Cerrah, beraberindeki daire müdürleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile 5 bin kişiye istihdam sağlayan turp üreticileriyle görüştü.

Turp üreticisi Mustafa Durmuşoğlu'na ait turp yıkama alanını gezerek işçilerle sohbet eden Cerrah, "Turp sektöründe üreticilerin birlik olması lazım. En kıza zamanda kooperatif kurmalarını istiyoruz. Ayrıca Türkiye'nin her yerine gönderilen Kadirli turpunu marka yapalım. Turp torbalarının üzerine turp amblemi ile birlikte adını yazalım" dedi.

Cerrah, 5 dönümlük araziye yapılması planlanan Huzurevi ile 16 derslikli Anadolu Öğretmen Lisesi okul inşaatının ardından Mehmet Han ve Ali Can Yüksel tarafından anneleri adına yaptırılan Asiye Yüksel Anaokulu inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra Kadirli'den ayrıldı.

- OSMANİYE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Vali Cerrah, Kadirli'de İncelemelerde Bulundu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray'dan Fatih Terim tweeti: Bizim kırmızı çizgimizdir Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun yeni görevi 28 Ekim Çarşamba günü açıklanacak Fatih Terim'in görevine devam etmesinin ardından G.Saray yönetiminden ilk açıklama Erzurum Valisi Okay Memiş: Vaka yükselişini durdurduk Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı Bahar Candan "Türkiye'nin en salak kızı bile söyleyebiliyor" deyip İstiklal Marşı'nı okudu