Vali Çiftçi: Kütahya 2023'te İlk 10 İl Arasında Olmalı - Son Dakika

Vali Çiftçi: Kütahya 2023'te İlk 10 İl Arasında Olmalı

18.01.2012 18:12
Vali Çiftçi: Kütahya 2023'te İlk 10 İl Arasında Olmalı, System.String[]

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya'nın, 2023 yılında ekonomisi en iyi ilk 10 il arasında yer almasını hedeflediklerini açıkladı.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya'nın, 2023 yılında ekonomisi en iyi ilk 10 il arasında yer almasını hedeflediklerini açıkladı.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Polisevi'nde yaptığı 2011 yılı değerlendirme toplantısında, geçen yıl yatırım çalışmaları dışında deprem organizasyonuyla ilgilendiklerini söyledi. 19 Mayıs'ta Simav'da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem sonrası yürütülen çalışmaların hızlı ve yerinde olduğunun altını çizen Çiftçi, şunları kaydetti: "Eğitimle ilgili planlanan çalışmaları, önceki yıla göre geçen yıl yaklaşık 3 kat olarak gerçekleştirdik. Kütahya, ilköğretim öğrencileri arasında yapılan sınavlarda artık ilk 10 il içinde değerlendiriliyor. Lise öğrencileri arasında yapılacak sınavlarda da ilk 10'a gireceğiz. Eğitimin kalitesi de arttı. Üniversitemize gelen öğrenci sayısında artış olduğu gibi, üniversitemizi tercih eden öğrencilerin puanlarında da yükseliş oldu. Hem ilköğretim hem ortaöğretim okullarında hem de üniversitemizde yurt dışına açılmaya başladık."

Turizmle ilgili olumlu çalışmaların yapıldığını vurgulayan Çiftçi, Yoncalı Kaplıcaları'ndaki otellerin kapasitelerinin 20 Ocak'ta başlayacak yarı yıl tatili için tamamen dolduğunu belirtti. Kütahya'ya gelen turist sayısının bu yıl 500 bine ulaşmasının hedeflendiğine dikkat çeken Çiftçi, şunları söyledi: "Sanayiyle ilgili çalışmalarımız da hızla devam ediyor. Organize sanayi bölgelerinin doldurulması, yeni yatırımcıların gelmesi, istihdam oranlarının artırılması için paydaşlarımızla çalışıyoruz. İstihdam sayısında ciddi artışlar oldu. Tüm kara yolu projeleri hızla sürüyor. İhalelerin iptalinden kaynaklanan bazı sıkıntılarımız vardı, onları da aştık. Artık hiç kimse, 'Kütahya'ya geldik, yoldan çıktık' tabirini kullanmayacak. Bozüyük'ten girildiğinde Afyonkarahisar'a kadar olan tüm karayolları beton sathi kaplama olacak. Zafer Bölgesel Havaalanımızın hizmete girmesi, demir yollarımızdaki iyileştirmelerle birlikte ulaşımdaki bütün alt yapı çalışmaları sona erecek."

Çiftçi, tarımda yürütülen çalışmalarla Kütahya'nın bu alanda katma değerinin yüzde 1,8'den yüzde 5'e çıkacağını ümit ettiğini söyledi. Şu anda 3 bin civarında yürütülen proje bulunduğu bilgisini veren Çiftçi, "Kütahya'nın, 2023 yılında ekonomisi en iyi ilk 10 il arasında yer almasını hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

Vali Çiftçi: Kütahya 2023'te İlk 10 İl Arasında Olmalı
Vali Çiftçi: Kütahya 2023'te İlk 10 İl Arasında Olmalı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Vali Çiftçi: Kütahya 2023'te İlk 10 İl Arasında Olmalı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İstanbul için yeni tedbirler mi var? Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu sonrası konuşuyor Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Manchester United Hakan Çalhanoğlu'na 5 yıllık teklifte bulundu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Orman yangınında tahliye edilen fabrikanın önünde otomobiliyle hortuma kapılan kadının beli kırıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı