Son Dakika Haberleri: Vali Coş: Adana Süper Ligde Temsil Edilmeli

Vali Coş: Adana Süper Ligde Temsil Edilmeli

8 yıl önce

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana'nın süper ligde temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Coş: Adana Süper Ligde Temsil Edilmeli, System.String[]

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana'nın süper ligde temsil edilmesi gerektiğini söyledi.


Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Yönetim kurulu, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Adnan Poyraz ile birlikte Vali Hüseyin Avni Coş'u ziyaret ederek, başarılar dilerken, Adana sporu ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.


Asbaşkan Kurtul Çakın Şube Sekreteri Hüseyin Sungur, yönetim Kurulu üyesi Serkan Şenyürek ve Hasan Hüseyin Türk ile Şube Müdürü Mehmet Önal'ın yer aldığı ziyarette, Vali Coş, Adana'nın sadece sporda değil her alanda başarıyı yakalamayı hedefleyen bir il olduğunu söyledi. Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Adnan Poyraz Türkiye Spor Yazarları Derneğinin uluslar arası bir kimlikle görevini yerine getirmeye çalıştığını, Adana sporunun başarısı için de üzerine düşeni fazlasıyla yapacağını kaydederken, tek hedefin, Adana sporunun en üst seviyede yer alması olduğunu söyledi.


Türkiye Spor Yazarları Derneğinin oldukça saygın bir killiği bulunduğunu ve sporun başarısı için gerekeni yaptığını kaydeden Vali Coş, "Adana başarı istiyor. Bu sadece sporda değil, her alanda başarı hedefleniyor. Adana'da sporun 7'den 70'e herkes tarafından yapılması tek arzumuz. Kulüplerimiz var. Başarıyı arzuluyor. Adana süper ligde temsil edilmeli. Ama bu hemen olmaz. Geçmişte başarıyla süper ligde temsil edildi. Adana'daki kulüplerimiz köklü. Bu bazen dezavantaj olabiliyor. Geçmişte yöneticilik yapanlar sıkıntı yaşatmış olabiliyor. Bu nedenle herkes kulüplere sahip çıkmayabiliyor. Yani kimse para vermek istemeyebilir. Ancak, bu kulüplerin başarısı için herkes taşın altına elini koymalı. El birliğiyle bir şeyler yapılmalı. Şimdi değilse bile Adana takımlarını süper ligde kısa sürede göreceğimiz inancındayım" dedi.


Yasa çıkmasının şiddetin önlenmesi anlamında faydalı olacağını da söyleyen Vali Coş, "Yasa uygulanır. Sporda şu asla unutulmamalı; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' sözü. Bu düşünce çerçevesinde yapılmalı. Bu olgunun dışına asla ve asla çıkmamalı. Taraftarlar, fanatiklikten vazgeçmeli. Spor, asla hayatı sona erdirecek bir sevda değil. Sporun kalkınması için üzerime düşen görevi yerine getirmeye çalışacağım. Burada özellikle medyaya da büyük görevler düşüyor. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirirse, inanıyorum ki, Adana sporda başarıyı mutlaka yakalar" diye konuştu.


TSYD yönetimi, Vali Coş'a masa saati armağan ederken, yakasına TSYD'nin rozetini taktı. Vali Coş, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi olan TSYD Adana Şube Başkanı Nihat Geven'e de acil şifalar diledi.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 01:02 Kaynak: CHAKara Cuma'da firmaların fiyat oyunu ifşa oldu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu: Lisede sınıfta kalma geri geliyor Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'den müjdeyi verdi: Süs bitkileri eğitim merkezini süratle kuracağız