Vali Coş: Adana Süper Ligde Temsil Edilmeli - Son Dakika

Vali Coş: Adana Süper Ligde Temsil Edilmeli

02.01.2012 13:02
Vali Coş: Adana Süper Ligde Temsil Edilmeli, System.String[]

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana'nın süper ligde temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana'nın süper ligde temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Yönetim kurulu, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Adnan Poyraz ile birlikte Vali Hüseyin Avni Coş'u ziyaret ederek, başarılar dilerken, Adana sporu ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.

Asbaşkan Kurtul Çakın Şube Sekreteri Hüseyin Sungur, yönetim Kurulu üyesi Serkan Şenyürek ve Hasan Hüseyin Türk ile Şube Müdürü Mehmet Önal'ın yer aldığı ziyarette, Vali Coş, Adana'nın sadece sporda değil her alanda başarıyı yakalamayı hedefleyen bir il olduğunu söyledi. Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Adnan Poyraz Türkiye Spor Yazarları Derneğinin uluslar arası bir kimlikle görevini yerine getirmeye çalıştığını, Adana sporunun başarısı için de üzerine düşeni fazlasıyla yapacağını kaydederken, tek hedefin, Adana sporunun en üst seviyede yer alması olduğunu söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneğinin oldukça saygın bir killiği bulunduğunu ve sporun başarısı için gerekeni yaptığını kaydeden Vali Coş, "Adana başarı istiyor. Bu sadece sporda değil, her alanda başarı hedefleniyor. Adana'da sporun 7'den 70'e herkes tarafından yapılması tek arzumuz. Kulüplerimiz var. Başarıyı arzuluyor. Adana süper ligde temsil edilmeli. Ama bu hemen olmaz. Geçmişte başarıyla süper ligde temsil edildi. Adana'daki kulüplerimiz köklü. Bu bazen dezavantaj olabiliyor. Geçmişte yöneticilik yapanlar sıkıntı yaşatmış olabiliyor. Bu nedenle herkes kulüplere sahip çıkmayabiliyor. Yani kimse para vermek istemeyebilir. Ancak, bu kulüplerin başarısı için herkes taşın altına elini koymalı. El birliğiyle bir şeyler yapılmalı. Şimdi değilse bile Adana takımlarını süper ligde kısa sürede göreceğimiz inancındayım" dedi.

Yasa çıkmasının şiddetin önlenmesi anlamında faydalı olacağını da söyleyen Vali Coş, "Yasa uygulanır. Sporda şu asla unutulmamalı; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' sözü. Bu düşünce çerçevesinde yapılmalı. Bu olgunun dışına asla ve asla çıkmamalı. Taraftarlar, fanatiklikten vazgeçmeli. Spor, asla hayatı sona erdirecek bir sevda değil. Sporun kalkınması için üzerime düşen görevi yerine getirmeye çalışacağım. Burada özellikle medyaya da büyük görevler düşüyor. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirirse, inanıyorum ki, Adana sporda başarıyı mutlaka yakalar" diye konuştu.

TSYD yönetimi, Vali Coş'a masa saati armağan ederken, yakasına TSYD'nin rozetini taktı. Vali Coş, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi olan TSYD Adana Şube Başkanı Nihat Geven'e de acil şifalar diledi.

Vali Coş: Adana Süper Ligde Temsil Edilmeli

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Vali Coş: Adana Süper Ligde Temsil Edilmeli - Son Dakika


Son Dakika

Bakan Koca, korona tedavisi gören sağlık çalışanının görüntüsünü paylaşıp vatandaşları uyardı Son Dakika! AVM, market ve berberler kapandı, restoran ve kafeler ise sadece paket servis yapacak Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye'de de koronavirüs hastalarında kullanılan Remdesivir ilacını askıya aldı Gülsüm'ü öldürdüğünü itiraf eden sevgili ifadesinde çark etti: Cinsel ilişki sırasında öldü TIR'la çarpışan hafif ticari aracın sürücüsü öldü, ağabeyi gözyaşlarına boğuldu Maket trafik polisine pompalı tüfekle ateş açtılar, kalemle sakal ve bıyık çizdiler Rüzgara kapılan Türk paraşütçü, Lübnan kıyılarına zorunlu iniş yaptı Pes dedirten olay! Gündüz vakti otobanda arabalarını yol kenarına çekip ilişkiye girdiler