Vali Deniz, turizmcilerle bir araya geldi - Son Dakika

Vali Deniz, turizmcilerle bir araya geldi

10.11.2019 14:30
Vali Deniz, turizmcilerle bir araya geldi, System.String[]

Manisa Valisi Ahmet Deniz, otel ve acente temsilcileri ile bir araya gelerek Manisa'da turizmin geliştirilmesi için yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Manisa Valisi Ahmet Deniz, otel ve acente temsilcileri ile bir araya gelerek Manisa'da turizmin geliştirilmesi için yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Manisa Valisi Ahmet Deniz İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün organizasyonuyla turizmcilerle buluştu. Manisa'nın turizm potansiyelinin yükseltilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, 1922 yılında Yunan ordusunun kaçarken başlattığı, 3 gün süren ve kentteki binaların yüzde 90'nın yıkıldığı Manisa yangınından sonra birçok tarihi yapının yok olduğunu söyledi. Sudak ayrıca başta Manisa Sarayı olmak üzere bazı tarihi yapıları yeniden kent turizmine kazandırmak için yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Toplantıda, 1932 yılında yapılmış olan ve ahşap bir yapı olması sebebiyle sol tarafında çökme meydana gelen Vali Konağı'nın Vali Deniz'in olur ve desteği ile restorasyonunun yapılarak kent müzesine dönüştürüleceğini, bu müzede Manisa'da Cumhuriyet ile birlikte oluşan değerlerin ziyaretçilere sunulacağı bilgisi de verildi.

Yapımı devam eden yeni müzenin tamamlanma aşamasına geldiği bilgisini de veren Sudak, Arkeoloji ve Etnografya müzesi olacak yapının 8 bin metrekarelik kapalı alanında etkinlik ve toplantı alanları ile çocuklar için ayrılmış bölümlerin olacağını kaydetti.

Manisa'nın sanayi ve tarım alanında önemli bir yere sahip olduğunu bunun yanına turizmi de eklemek istediklerini belirten Vali Ahmet Deniz, binlerce yıllık geçmişi olan kentin sahip olduğu değerleri turistik ürüne dönüştürmek için çalıştıklarını söyledi. Geçen ay turizm acentalarını misafir ettiklerini ve benzer çalışmaların devam edeceğini de belirten Vali Deniz "Tanıtımda en önemli unsur İlimize gelen ziyaretçilerin buradan memnun ayrılması. Kültürel ve tarihi yapıların yanında güzel ve temiz sosyal tesislerimiz olmalı. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Kendilerine düşen hazırlıkları yaparken turizm sektör temsilcilerini de çalışmalar konusunda bilgilendirmeyi istediklerini belirten Vali Deniz, bu tür tanıtımların geri dönüşünün çok hızlı olduğunu söyledi. Manisa'nın bir geçiş güzergahı gibi göründüğünü, yapılacak çalışmalarla en az bir gün konaklama yapılan bir turizm noktası olmayı hedeflediklerini söyleyen Vali Deniz, yeni müzenin Haziran 2020'de açılacağını, ziyaretçilerin artık müzenin deposunda da bulunan tüm eserleri görebileceğini, Akhisar ve Salihli başta olmak üzere kentin tarihi değerleri ile ilgili çalışmaları yakından takip ettiklerini de sözlerine ekledi.

Toplantıda konuşmaların ardından katılımcılar da turizmin geliştirilmesi konusunda fikirlerini sundu.

Kahvaltılı toplantıya Vali Ahmet Deniz, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Manisa Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Cihan Dirik, turizm acenteleri ve otel temsilcileri katıldı. - MANİSA

Vali Deniz, turizmcilerle bir araya geldi
Vali Deniz, turizmcilerle bir araya geldi
Vali Deniz, turizmcilerle bir araya geldi
Vali Deniz, turizmcilerle bir araya geldi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Vali Deniz, turizmcilerle bir araya geldi - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici