Vali Eyüp Tepe Şehit Olmaktan Tereddüt Bile Etmeyiz - Son Dakika

Vali Eyüp Tepe Şehit Olmaktan Tereddüt Bile Etmeyiz

18.03.2014 17:17
Vali Eyüp Tepe Şehit Olmaktan Tereddüt Bile Etmeyiz, System.String[]

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Günü nedeniyle Kars'ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Günü nedeniyle Kars'ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Törenlerde bir konuşma yapan Vali Eyüp Tepe, Bu toprakları korumak uğruna yeri gelirse en değerli varlığı olan canımızı bir dakika dahi tereddüt etmeden verip şehit olabiliriz dedi.

Kars Garnizon Şehitliği'ndeki tören, saygı duruşu ve saygı atışıyla başladı. Vali Eyüp Tepe, Garnizon Komutanı Tümgeneral Kanan Kalay ve AKP'li Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, şehitlik anıtına çelenk bıraktılar ve şehitlik defterini imzalayarak birer konuşma yaptılar. Çok sayıda şehit yakını gazi ve vatandaşın katıldiği anma törenleri kapsamında Kars Garnizon Şehitliği Müzesi gezildi. Müftü Mehmet Genç'in Kur'an Tilavetinin ardından dualar edildi. Şehit yakınları gözyaşları içinde evlatlarının fotoğraflarına uzun uzun bakıp dokunmaları duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Burada bir konuşma yapan Vali Eyüp Tepe, Biz Çanakkaleleri yaşamışız, Sarıkamışları görmüşüz. Yani biz, 365 günü bu manada anmaya kalksak her gün mutlaka tarihimizde şahadetin gün olarak bulabiliriz. Biz bu toprakları korumak uğruna yeri gelirse en değerli varlığı olan canımızı bir dakika dahi tereddüt etmeden verip şehit olabiliriz. Tarihi Kurşunoğlu binasını Gazi Evi yapıyoruz. O binayı inşallah Türkiye'de ilk defa Gaziler Evi olarak inşa edeceğiz. Ödeneği de geldi, restore edip hizmete sunacağız. Türkiye'de böyle bir yer yok ve büyüklük itibariyle de gazilerimizi fazlasıyla alabilecek büyüklüğe sahip, güzel bir bina dedi.

Vali Tepe ve beraberindekiler daha sonra terör ve deprem şehidi, 1877-1878 Osmanlı Rus Harbi şehitlerinin kabirlerinin bulunduğu şehitlerin mezarlarına kırmızı-beyaz karanfiller bırakarak dualar edip şehit aileleriyle duygularını paylaştılar.

Vali Eyüp Tepe Şehit Olmaktan Tereddüt Bile Etmeyiz
Vali Eyüp Tepe Şehit Olmaktan Tereddüt Bile Etmeyiz
Vali Eyüp Tepe Şehit Olmaktan Tereddüt Bile Etmeyiz
Vali Eyüp Tepe Şehit Olmaktan Tereddüt Bile Etmeyiz

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Vali Eyüp Tepe Şehit Olmaktan Tereddüt Bile Etmeyiz - Son Dakika


Son Dakika

Arda Turan'ın satın aldığı evin fiyatı dudak uçuklattı İngiltere'de otomobil üretimi 36 yılın en düşük seviyesine geriledi Son Dakika! Gine Körfezi'nde 15 Türk denizciyi esir alan korsanlarla ilk temas kuruldu Nikah konvoyu kana bulandı! 1 kişi hayatını kaybetti Yüz yüze eğitim için Bakan Selçuk'un açıkladığı 15 Şubat'ı erken bulan Bilim Kurulu 15 Mart'ı önerdi Erdoğan'ın üstünü çizdiği Mehmet Şimşek, sessizliğini "aşı milliyetçiliği" paylaşımıyla bozdu Hadise ve Kaan Yıldırım'dan ayrılık sonrası ilk fotoğraf Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bindiği otobüsün önüne geçen vatandaşlar, Sıddık Erikli isimli kişiyi şikayet etti