Vali Gürel, İl Çocuk Hakları Komitesi Üyelerini Kabul Etti. - Son Dakika

Vali Gürel, İl Çocuk Hakları Komitesi Üyelerini Kabul Etti.

11.06.2021 20:22
Vali Gürel, İl Çocuk Hakları Komitesi Üyelerini Kabul Etti., System.String[]

Vali Fuat Gürel, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü kapsamında Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Mustafa Çalış, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Kıymet Boztaş ile İl Çocuk Hakları Komitesi üyelerini misafir etti.

Vali Fuat Gürel, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü kapsamında Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Mustafa Çalış, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Kıymet Boztaş ile İl Çocuk Hakları Komitesi üyelerini misafir etti.

İŞKUR İl Müdürü Mustafa Çalış tarafından 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü hakkında bilgilerin verildiği ziyarette İl Çocuk Hakları Komitesi üyeleri kendilerini tanıtarak okul hayatları ve komitedeki görevleri hakkında Vali Fuat Gürel'e bilgiler verdiler.

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü, çocuk işçiliğinin önlenmesi konusunda toplumsal farkındalığın ve sosyal sorumluluğun artırılması açısından anlamlı bir gün olduğunu ifade eden Vali Fuat Gürel, "Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın, eğitim alarak geleceğe hazırlanması gereken bir dönemde sağlık ve güvenliklerini, sosyal ve fiziksel gelişmelerini olumsuz yönde etkileyen çalışma yaşamında bulunmaları, kabul edilebilir bir durum değildir. Çocuk işçiliğiyle mücadele kapsamında ülkemizde yürütülen çalışmalara, yalnızca kamu kurumları değil, sivil toplum örgütleri, gönüllü kuruluşlar, işçi sendikaları, işveren örgütleri, eğitimciler ve medya da destek olmalıdır. Çocuklarımıza hak ettikleri yaşam koşullarını sağlamak en temel hedefimizdir. "diye konuştu.

Komite üyesi çocukların kendisine yönelttiği soruları da yanıtlayan Vali Fuat Gürel, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirerek İl Çocuk Hakları Komitesi üyelerine çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Habermetre

Son Dakika Toplum Vali Gürel, İl Çocuk Hakları Komitesi Üyelerini Kabul Etti. - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Survivor'da heyecan dolu anlar! Acun Ilıcalı'nın sürprizi İsmail Balaban'ı havalara uçurdu 00:41 Survivor'da heyecan dolu anlar! Acun Ilıcalı'nın sürprizi İsmail Balaban'ı havalara uçurdu Cüneyt Çakır'ın verdiği karar sonrası Cristiano Ronaldo çılgına döndü 23:04 Cüneyt Çakır'ın verdiği karar sonrası Cristiano Ronaldo çılgına döndü Seçkin Piriler'den olay paylaşım! Üstsüz zannedildi gerçek sonradan anlaşıldı 22:03 Seçkin Piriler'den olay paylaşım! Üstsüz zannedildi gerçek sonradan anlaşıldı
Beyaz Saray'dan Erdoğan-Biden görüşmesinin ardından dikkat çeken sözler: S-400'ler ile Kabil Havalimanı arasında bağlantı yok 21:33 Beyaz Saray'dan Erdoğan-Biden görüşmesinin ardından dikkat çeken sözler: S-400'ler ile Kabil Havalimanı arasında bağlantı yok Seda Sayan'dan Mali'ye 19:54 Seda Sayan'dan Mali'ye "geçmişi kirli" cevabı: Masum kıza tecavüz ettiğinde sesim çıkmadığı için geçmişim kirlidir 10 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren baba, cezaevinde intihar etti 19:25 10 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren baba, cezaevinde intihar etti
Düğünlerde ikram dönemi yeniden başladı! Türkiye adım adım normalleşiyor 16:57 Düğünlerde ikram dönemi yeniden başladı! Türkiye adım adım normalleşiyor 1 dakikalık müstehcen görüntüyle eski sevgilisi genç kızın hayatını kabusa döndürdü 15:25 1 dakikalık müstehcen görüntüyle eski sevgilisi genç kızın hayatını kabusa döndürdü
Advertisement