Son Dakika Haberleri: Vali Harput: Acilen Taksi Dolmuşlar Kaldırılıp, Toplu Taşımaya Geçilmeli

Vali Harput: Acilen Taksi Dolmuşlar Kaldırılıp, Toplu Taşımaya Geçilmeli

8 yıl önce

Bursa Valisi Şahabettin Harput, kentin en önemli sorunlarından birinin trafik olduğunu söyledi.

Vali Harput: Acilen Taksi Dolmuşlar Kaldırılıp, Toplu Taşımaya Geçilmeli, System.String[]
Bursa Valisi Şahabettin Harput, kentin en önemli sorunlarından birinin trafik olduğunu söyledi. Vali Harput, "Trafik şehrin genel sorunlarından biri, elbise dar, vücut şişmanlamış. Bu da Bursa'nın altyapısı Bursa'nın nüfusunu taşımıyor. Bursa'da biran önce taksi dolmuşların kaldırılması ve toplu taşımanın bitirilmesi lazım." dedi.

Vali Şahabettin Harput, Bursa'ya yeni atanan Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'yı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Fomara Emniyet Binasında gerçekleşen ziyarette Vali Harput, gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Herkesin yeni yılını kutlayarak sözlerine başlayan Vali Harput, yeni yılın herkese hayırlı olması temennisinde bulundu. Yeni yılın ilk günlerinde Bursa'ya yeni atanan Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'yı ziyaret etmek istediğini anlatan Vali Şahabettin Harput, yur-nları söyledi: "Emniyet teşkilatı jandarma ile halkın huzur, emniyet ve güvenliğini sağlamakla yetkili en önemli kurumlardan biri. Emniyetin yüksek motivasyon ile görevini ifa etmesi halinde vatandaş ise yarınlarından güvenli bir şekilde ülkenin geleceği adına önemli projelere imza atacaktır. Bursa emniyetini de görevini en iyi şekilde yapma gayreti içindedir. Bursa'mızın emniyetinde hassas noktalar var. Öncelikle terör gibi ülkemizi rahatsız eden problemleri çok şükür Bursa'da fazla yaşamıyoruz. Bursalı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kamu ve güvenlik güçlerine her zaman yakın ve yardımcı oluyorlar."

Bursa'nın Anadolu coğrafyası ile birlikte Balkanlar ve Kafkaslara da hitap eden büyük bir nüfus potansiyeline sahip olduğunun altını çizen Vali Harput, "Elbette genel asayiş içinde ilimizi etkileyen durumlarda oluyor. Ama Bursa Türkiye'nin en huzurlu kentlerinden biridir. Bunun sağlanması başta emniyet teşkilatının gayreti ve vatandaşımızın birbiri ile olduğu gibi, devleti ile olumlu ilişkileri ile sağlanmakta. Adi olay dediğimiz bir kısım olaylar ve trafik olmakla birlikte her geçen gün daha iyiye gidilmekte." şeklinde konuştu.

"KIZ YÜZÜNDEN İKİ GENCİN ÖLMESİ BİZİ 2011'İN SON GÜNÜNDE ÜZDÜ"

Bir gazetecinin "2011'de keşke olmasaydı veya iyi ki oldu, değiniz bir olay oldumu?" şeklindeki sorusuna ise Vali Harput, şu cevabı verdi: "2011'in son gününde çok ciddi bir sıkıntı yaşamak üzere idik. 31 Aralık öğle saatlerinde Uludağ'da iki vatandaşımız kayboldu, evvelki sene bir vatandaşımız Uludağ'da kaybolmuş ve hayatını kaybetmişti. Ama bu defa gündüz kaybolan iki genç saat 22.00 sularında bulundu. Bu durum beni son derece mutlu etti. Aksi halde yeni yıla büyük acı ile girecektik. Bu bakımdan mutlu oldum. Keşke olmasaydı dediğimiz ise yeni yıl gecesi yaşadık. İlimizde bir mahallede bir kız yüzünden, aynı kıza iki kişi aşık olmuş ve sevmiş. Bir taraf benimle beraber öbür tarafta benimle beraber olacak demiş. Gönüle zorla dayatma ile hükmedilmez ki. Gençler mantıklı düşünemiyor ve birbirine giriyor. Maalesef bu karşılaşmada iki gencimiz hayatını kaybetti. Şimdi o iki genci ne geri getirebilir. Bu da beni üzdü ve keşke olmasaydı dediğimiz olay olarak akıllarda kaldı."

Vali Harput, özellikle Haşimişcan Caddesi üzerinde yaşanan trafik sorununa ise "Konu ile ilgili Büyükşehir Belediyesi ve il emniyeti ile sürekli bu konuları görüşüyor. Bu konuda Büyükşehir ve Emniyet çalışıyor. Tabi şehrin genel sorunlarından biri, elbise dar vücut şişmanlamış. Bu da Bursa'nın altyapısı Bursa'nın nüfusunu taşımıyor. Bursa'da biran önce taksi dolmuşların kaldırılması ve toplu taşımanın bitirilmesi lazım. Raylı sistem büyük rahatlık yaşattı ama Cumhuriyet Caddesi gibi kentin önemli noktalarına bunun gibi bazı projeler var ama ne gerekiyorsa yapmamız lazım." dedi.

Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Sayın Valimizin bizi ziyaret etmesi bizi onore etti. Kendilerine saygı ve şükranlarımı arz ediyorum." şeklinde konuştu.Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı Kayalıklarda Fotoğraf Çekmeye Çalışan Sosyal Medya Fenomeni, Feci Şekilde Can Verdi

Türkiye'nin En Genç Belediye Başkan Adayı Belli Oldu