Son Dakika Haberleri: Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Samsun'a Veda Etti

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Samsun'a Veda Etti

9 yıl önce

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin Onuruna Verdiği Veda Kokteylinin Ardından Samsun'dan Ayrıldı. Kokteylde Zaman Zaman Duygulu Anlar Yaşayan Vali Güzeloğlu, Yaptığı Son Konuşmasında Yolunu Mersin'e Düşürenlere Gönül Kapısının Açık Olduğunu Kaydetti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Samsun'a Veda Etti, System.String[]
Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin onuruna verdiği veda kokteylinin ardından Samsun'dan ayrıldı. Kokteylde zaman zaman duygulu anlar yaşayan Vali Güzeloğlu, yaptığı son konuşmasında yolunu Mersin'e düşürenlere gönül kapısının açık olduğunu kaydetti.

İçişleri Bakanlığı'nın kararnamesi ile Mersin Valiliği'ne atanan Vali Hasan Basri Güzeloğlu için Anakent Sosyal Tesisleri'nde veda kokteyli düzenlendi. Vali Güzeloğlu, kokteyle eşi Ayşe Güzeloğlu ve kızı Elif Güzeloğlu ile birlikte geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın verdiği kokteyle 4 yıllık görev süresi boyunca birlikte çalıştığı vali yardımcıları, kurum bölge ve il müdürleri, oda ve dernek yöneticileri, sanayiciler, iş adamları ile sivil toplum örgütü yöneticileri katıldı. Tesise alkışlar eşliğinde giren Güzeloğlu ailesi, masaları tek tek gezerek davetlilerle helalleşti.

Zaman zaman duygulu anların yaşandığı kokteylde Vali Hasan Basri Güzeloğlu, gözyaşlarına hâkim olamadı. Davetlilerden isteyenlerle hatıra fotoğrafı çektiren Vali Güzeloğlu, en son da gazetecilerle vedalaştı. Kokteylin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Güzeloğlu'na Mersin'de başarı dileklerinde bulundu. Kendisinin Samsun'a önemli hizmetleri bulunduğunun altını çizen Yılmaz, Samsun'un Güzeloğlu'nu unutmayacağını vurguladı.

Samsun Valisi olarak mikrofon başına son kez geçen Hasan Basri Güzeloğlu, veda konuşmasını yaparken zorlandı. İnsan hayatının geçiciliği gibi kamu görevlerinin de geçici olduğunu ifade eden Güzeloğlu, "Yaşamın sonrasında, nasıl sorulduğunda 'İyi bilirdik' cümlesiyle tanımlandığı gibi bir kamu görevlisinin kamu görevi sona erdiği zaman böylesi bir anılma, kucaklaşmayla yolculanmanın olacağının da altını çizmek istiyorum. Hepinize şahsım ve ailem adına şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. 15 Mayıs 2006'da başlayan Samsun Valiliği onurunu, sorumluluğunu ve şerefini ben ve ailem bir ömür boyunca taşıyacağız. 4 yıllık görev süresi boyunca her kişisinin ve her kesiminin bize karşı duyduğu ilgi ve desteğin apayrı bir değeri olduğunu hep hatırlayacağız." dedi.

Ayrılırken duygulanmamanın mümkün olmadığını söyleyen Vali Güzeloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir yanınızla böylesi bir duygusallığı yaşarken ki bizler bunu yaşıyoruz, bir yanımızda da böylesi bir ilginin ve sevginin konusu olmaktan da teselli buluyoruz. Bir kamu görevlisi belki de en yüce amaç ve hedef de böylesi bir çerçevede uğurlanmak ve veda etmektir. Ben güzel ve özel bir kent ortamını bırakıyorum. Bunun oluşmasında her kesimi, burada olan ve üzüntüsünü paylaşan herkese devletim adına şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki gelecek her gün Samsun'a güzellikleri taşıyacaktır."

Konuşmasının ardından Güzeloğlu ailesi, vedalaşmanın ardından Mersin'e hareket etti. Vali Güzeloğlu'nun cuma günü Mersin Valiliği görevine başlayacağı bildirildi.

(CİHAN)Münbiçli Aşiretler, Türkiye'ye Destek Mesajı Verdi Karayılan'la Çektirdiği Fotoğrafla Tanınan Şarkıcıya 6 Yıl Hapis

Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin: 'Yeşil' Kod Adlı Mahmut Yıldırım Yaşıyor