Son Dakika Haberleri: Vali Kaban, Aşure Etkinliğine Katıldı

Vali Kaban, Aşure Etkinliğine Katıldı

3 yıl önce

Malatya Valisi Ali Kaban, Hazreti İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı ile Cem Vakfı Malatya Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği aşure etkinliğine katıldı.

Vali Kaban, Aşure Etkinliğine Katıldı, System.String[]

Malatya Valisi Ali Kaban, Hazreti İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı ile Cem Vakfı Malatya Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği aşure etkinliğine katıldı.


Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Kaban, etkinlikte yaptığı konuşmada, geçen bin küsür yıl içerisinde insanlığa uygun, gayet güzel bir din anlayışının Anadolu topraklarına yerleştiğini belirtti.


Geçmişin bizi ayıran tartışmalara sebep olan bir kısım tartışmalı hususlarını aşıp ortak bir noktada buluşabildiklerini aktaran Kaban, "Oysa önümüzde bir yeni yüzyıl, yeni bir bin yıl yatıyor. Bizler nesiller olarak bir bin yılın bitişini kendisine görmek nasip olan bir nesiliz. Bizden beklenilen eğer 21'inci yüzyılda devam edeceksek, bilimin ve tekniğin aydınlığında geleceğimiz bir zaman dilimidir. Aksi takdirde hayallerin, hurafelerin karanlığıyla çok fazla ileri gitme şansımız gözükmüyor." ifadelerini kullandı.


Kaban, konuşmasının ardından muharrem ayı münasebetiyle tutulan oruçların Allah nezdinde kabul edilmesini diledi.


Etkinlikte Hazreti İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı Başkanı Doğan Karaduman, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Merkezi Başkanı Hasan Meşeli, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen de konuşma yaptı.


Konuşmaların ardından aşure ikramı yapıldı.


Kaban, beraberindekilerle Hazreti İmam Zeynel Abidin Türbesi'ni ziyaret ederek, dua etti.

Haber Yayın Tarihi: 16.10.2017 11:24 Kaynak: AACinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı
Bir Zamanlar Çukurova'nın oyuncusu Uğur Güneş şarkıcı Reyhan Cansu ile aşk yaşıyor Pes dedirten sapıklık! Eşeğin cinsel organını iple bağladılar